Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 11:10
 
35 yıllık çiğköfte ustasının Ramazan mesaisi
Şerif Algan, çiğköfte yaparak 35 yıldır geçimini sağlıyor. Alagan, özellikle ramazan ayında çiğköftesine daha çok ilgi olduğunu söylüyor.
YAŞAM Haberi
35 yıllık çiğköfte ustasının Ramazan mesaisi

Kızıltepe ilçesinde yaşayan Şerif Algan, çiğköfte yaparak 35 yıldır geçimini sağlıyor. Alagan, özellikle ramazan ayında çiğköftesine daha çok ilgi olduğunu söylüyor.

 

Kızıltepe ilçesinde 63 yaşındaki çiğ köfte ustası 3 çocuk babası Şerif Algan Cumhuriyet meydanında kurduğu seyyar tezgahı ile çiğköfte satarak ailesini geçindiriyor. Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan çiğköfteye Ramazan´da daha çok rağbet olunca haliyle Algan´a da ilgi artıyor. Ramazan ayında daha çok satış yaptığını anlatan Algan, “35 senedir bu işi yapıyorum. Millet gelip alıyor. Ve götürüyor. Kalabalıktır Ramazan´da 2-3 sefer yapıyorum.” dedi.

 

İftar´a saatler kala Algan´ın yoğurduğu çiğköfteye akın eden vatandaşlar, Kızıltepe´de meşhur olduğu için Algan´ın yanına gelip çiğköfte aldıklarını belirtiyor. Bir başka vatandaş, “35 yıldır bu işi yapıyor. Ellerine sağlık diyorum. Yıllardır Şerif amcayı tanıyoruz. Güzel yapıyor. Allah razı olsun temiz yapıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 35, yıllık, çiğköfte, ustasının, Ramazan, mesaisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı