Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 21:54
 
IHO-EBRAR Şanlıurfa’da 250 öğrenciye mont ve ayakkabı dağıttı
​Uluslararası yardım kuruluşu IHO-EBRAR'ın başlatmış olduğu proje kapsamında Umut Kervanı aracılığıyla kentte 250 yetim ve mağdur öğrenciye mont ve ayakkabı dağıtıldı.
GÜNCEL Haberi
IHO-EBRAR Şanlıurfa’da 250 öğrenciye mont ve ayakkabı dağıttı

Uluslararası yardım kuruluşu IHO-EBRAR tarafından başlatılan ve Umut Kervanı desteğiyle yürütülen ‘Çocuklar Üşümesin’ projesi kapsamında Şanlıurfa’da 250 yetim ve mağdur öğrenciye mont ve ayakkabı dağıtıldı.

Yaptıkları yardımlar hakkında İLKHA’ya açıklamada bulunan Şanlıurfa Umut Kervanı Yardım Vakfı Başkanı Mahmut Çelik, yardımda bulundukları ailelerin sadece giyecek eksiklerinin bulunmadığını ifade ederek, tüm hayır sahiplerini hayra davet etti.

Çelik, “Bugün uluslararası yardım faaliyetinde bulunan, IHO-EBRAR’ın başlatmış olduğu ‘Çocuklar Üşümesin’ projesi kapsamında, Şanlıurfa’da Umut Kervanı Yardım Vakfı’nın desteğiyle 250 yetim, fakir ve mağdur öğrencileri giydirdik. Şanlıurfa’da fakir ve mağdur ailelerimiz çok, fakat biz 250 öğrencimizi tek giydirebildik. Gönül isterdiki keşke bu sayıyı bine çıkarabilseydik.  Daha güzel olurdu. Şanlıurfa’da 600 bin Suriyeli kardeşlerimiz de var. Onlara da yardım etmeye çalışıyoruz. Bu konuda hayırseverler bize gıda, giyim ve yakacak olarak destek verirlerse, o mağdur ve muhtaç ailelere ulaşacağız inşallah. Bu konuda bizim tespit komisyonunun tespit ettiği yetim, mağdur ve fakir çocukların, özellikle ayağında ayakkabı olmayanları, giyecek bir kışlık bir montları olmadığı için biz ilk olarak böyle bir yardımda bulunduk. Yardımı götürdüğümüz zaman ailesine bakıyoruz, bu ailenin hem gıdasının hem yakacağının olmadığı görüyoruz. Bu konuda bütün hayır sahiplerinin daha da çok duyarlı olmasını isteyip, onları hayra davet ediyoruz.” dedi.

Mont ile ayakkabılarını alan yetim ve mağdur öğrencilerin sevinci ve mutluluğu gözlerinden okundu. 

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
Etiketler: IHO-EBRAR, Şanlıurfa’da, 250, öğrenciye, mont, ve, ayakkabı, dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı