Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 17:23
 
Ahmet Türk: İnsanlarımız pazar bulamadığı için bu ürünlerini değerlendiremiyor
Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, Mardin’de her türlü meyve ve sebzenin yetiştirilebileceğini söyledi. Türk, “Ama maalesef bugün bu üretimi gerçekleştiren insanlarımız pazar bulamadığı için bu ürünlerini değerlendiremiyor.” dedi.
EKONOMİ Haberi
Ahmet Türk: İnsanlarımız pazar bulamadığı için bu ürünlerini değerlendiremiyor

Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Figen Altındağ,  Yerel Ekonomi Daire Başkanlığının Büyükşehir Belediyesi yerleşkesinde düzenlenen, ‘arı kovanı dağıtım’ törenine katıldılar. Eşbaşkan Ahmet Türk, törende yaptığı konuşmada, Mardin’in her türlü meyve ve sebzenin çok rahatlıkla yetiştirilebildiği bir yer olduğunu belirtti. Türk, “Ama maalesef bugün bu üretimi gerçekleştiren insanlarımız pazar bulamadığı için bu ürünlerini değerlendiremiyor. Biz bu nedenle bu dönemde biraz daha bu birliklere destek vererek yine kooperatifleri gerçekleştirip, halkın ürettiklerini doğrudan pazara taşıyarak halka ulaştıracak bir sistem oluşturacağız. Böylelikle kadınlarımızı, gençlerimizi ve halkımızı bu üretimin içine sokmak istiyoruz.” diye konuştu.   

 

Günümüz dünyasında kooperatifçiliğin halkın üretime doğrudan katılması, ortak projeler etrafında buluşması olduğunu söyleyen Türk, “Hayvancılık ile ilgili kooperatifleri oluşturduğumuz da ve oluşturulan değerleri piyasaya sürdüğümüzde inanıyorum ki insanlarımız ciddi anlamda bir gelire sahip olurlar. Yine tarım alanında kooperatifleşmeyi esas almamız lazım. Bugün Mardin’de her türlü sebzenin çok rahat yetişebileceği ve doğrudan halkımızla buluşturma gibi bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Bu konuda ki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bütün bunları yaparken belediyenin imkanlarının doğru bir şekilde kullanılması gerekiyor.” açıklamasını yaptı.

 

Konuşmaların ardından çitçilere arı kovanı dağıtımı gerçekleştirildi.   

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Ahmet, Türk:, İnsanlarımız, pazar, bulamadığı, için, bu, ürünlerini, değerlendiremiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı