Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 15:07
 
Ahmet Türk Kızıltepe´de yol asfaltlama çalışmalarını denetledi
Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Kızıltepe ilçesinin 3 büyük caddesinde başlayan yol asfalt çalışmalarını sahada denetleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
GÜNDEM Haberi
Ahmet Türk Kızıltepe´de yol asfaltlama çalışmalarını denetledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Mustafa Yıldız, Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ile birlikte Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Kızıltepe’nin 3 büyük caddesinde başlatılan yol asfaltlama çalışmalarını denetledi.  Mardin, Urfa ve Eski Hastane caddelerinde başlatılan asfaltlama çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Türk,  Kızıltepe ilçesindeki yol asfaltlama çalışmalarının bir ay içerisinde bitirileceğinin bilgisini vererek, Nusaybin ilçesinde de asfaltlama çalışmalarının yakın bir zamanda başlayacağını söyledi.

 

Türk, belediyeyi devasa bir borç ile devr aldıklarını ve belediyenin iş yapma kapasitesinin ortadan kaldırıldığına dikkat çekerek, “ Sıkıntılı bir dönemdeyiz.  Umut ediyorum ki bu sıkıntıları kısa bir süre içerisinde aşmış olacağız.  Bütün belediye birimlerimizle birlikte halkın ihtiyaçlarını giderecek çalışmalar yapıyoruz. Şunu samimi bir şekilde söyleyeyim, halkımız çok şey hak ediyor ama maalesef imkânlarımız kısıtlı olduğu için istediğimiz çalışmaları yapamıyoruz. Belediyeyi toparladıktan sonra hizmetlerimiz daha iyi bir şekilde devam edecek” dedi. 

Şehir merkezindeki çalışmaları imkânlar ölçüsünde hızlandırdıklarını belirten Türk,  “İlçe merkezleri böyle olunca kırsal mahallelere de giremiyoruz ama kısa süre içerisinde kırsal mahallede ki yollarda da çalışmaları başlatmayı hedefliyoruz. Hepsini yapamazsak ta insanlarımızın rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilecekleri onarımı yapacağız. Bu halka layık olmak için tüm çabalarımızı sürdüreceğiz” diye belirtti.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Ahmet, Türk, Kızıltepe´de, yol, asfaltlama, çalışmalarını, denetledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı