Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 11:38
 
Artuklu'da engelli vatandaştan yol tepkisi
Mardin'in merkez Artuklu İlçesinde engelli İhsan Altundağ, yollarının yapılmamasından şikayetçi. Altundağ, "52 dairelik bir bina olan bizim binada yol olmadığından dolayı ne doğal gaz çalışması ne asfalt çalışması ne de sesimizi duyan var. Kaç kere Artuklu Belediyesi Fen İşleri'ne gittiğimizde hep "Geleceğiz,yapacağız,halledeceğiz." gibi laflar söyleyerek oyalıyorlar." dedi.
GÜNCEL Haberi
Artuklu'da engelli vatandaştan yol tepkisi

Artuklu ilçesi Yalım Mahallesi 13 Mart Caddesi  Aydın Apartmanda ikamet eden engelli vatandaş İhsan Altundağ, yollarının bozuk olmasından dolayı mağdur olduklarını söylüyor. Altundağ,  Artuklu Belediyesine defalarca şikayet etmelerine rağmen sonuç alınamadığını belirtti.  Altundağ, seslerinin duyulması için  Mardin Times'e yazılı bir açıklama yaptı.

 

Altundağ şunları dile getirdi: "Buraya  gelen yollardan biri halk eğitim müdürlüğü  Bahar Sitesi arkasındaki yol,bir tanesi  Güneye bakan ön taraftaki  topraklı bozuk  yol ve diğeri de Bahçeşehir Sitesi'nden de elektrik direklerimizin geldiği dağlık bir yoldur.

 

Halk Eğitim Müdürlüğü arkasındaki Bahar Sitesi'nden gelişte aşağı  yukarı 80 metrelik yol kısmen mucurlu bir yoldur. 52 dairelik bir bina olan bizim binada yol olmadığından dolayı ne doğal gaz çalışması ne asfalt çalışması  ne de sesimizi duyan var. Kaç kere Artuklu Belediyesi Fen İşleri'ne gittiğimizde hep "Geleceğiz,yapacağız,halledeceğiz." gibi laflar  söyleyerek oyalıyorlar.

 

Büyükşehir olan Mardin'in şehir merkezinde Yalım'daki belirttiğim bu yollarda bu şekilde davranılması,yolların yapılmaması bizleri çok mağdur ediyor.Uzak köylerin yolları bile asfalt oluyor,bu yollarımız  hala yapılmıyor. Böyle bozuk yollara servis araçları da şehir içi  dolmuşları da gelmek istemiyor,gelemiyor. Okullar açılmadan önce de dilekçeler  verdik,hepsi boşa çıktı.Aşağı yukarı 18 aydır bu yolların durumu  böyledir.Daha ne kadar çile çekmemiz  lazımdır? Kimse bizimle neden ilgilenmiyor?

 

Biz insan değil miyiz? Benim engelli  raporum da ektedir. İlaç da kullanıyorum sara hastasıyım. Bir tarafım kısmen  felçlidir, rahat yürüyemiyorum. Yollar taşlı ,topraklı ve bozuk  olunca ayaklarım  taşlara çarpıyor, yer yer düşecek gibi oluyorum. Eve geliş ve gidişlerde ayaklarım  taşlara çarpıp duruyor. Bu nedenlerden ötürü mağduriyetimizin en kısa zamanda giderilmesi konusunda  gereğini bilgilerinize arz ederim."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Artuklu'da, engelli, vatandaştan, yol, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı