Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 08:48
 
Başkan Öter´den kardeşlik vurgulu bayram mesajı
Mardin Toplumsal Dayanışma (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter yayımladığı bayram mesajında barış ve kardeşliğe vurgu yaptı.
GÜNCEL Haberi
Başkan Öter´den kardeşlik vurgulu bayram mesajı

Öter Mesajında şu ifadeleri kullandı: “İslam dinimizin iki büyük bayramından biri olan ramazan bayramına bir kez daha kavuşmanın heyecanını yaşarken, bayramın özünde barış ve kardeşlik bağlarının geliştiği, güçlendiği zaman dilimi olduğunu unutmamalıyız dedi. Bizler tarihten bu güne kadar medeniyetlere ev sahipliği yapmış, birçok dinin, kültürün ve dilin bir arada kardeşçe yaşadığı nadir illerden biri olan Mardin’imizde yaşamaktayız. Bizlerin biri birimizle sorunları olmadı. 

 

Silah gücüne güvenerek dinin kutsal değerlerini her zamanki gibi hiçe sayan terör devleti İsrail bu mübarek ramazanın sahur vaktinde bilinçli ve tahrik edici bir şekilde İslam coğrafyası olan Suriye’ye bir kez daha füzelerle saldırı düzenlemiş olması dini ve insanı değerleri hiçe saydığı gibi bölge ve dünya barışını tehdit etmeye devam derek, bir kez daha meydan okumuştur. İnsanlığın kurtuluşu, geleceği, huzuru ancak barışın hâkim olmasıyla mümkündür. Güçlü bir şekilde barışı hâkim kılamazsak,

 

Dünyada hiç kimse güven içinde yaşayamayacak. İnsanlık adına, kardeşlik adına herkes barış için çaba göstermelidir.                     Toplumu birleştirici, bir arada tutacak üsluplara ve eylemlere acil ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerle idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’nın ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor, Mardin ve Mardin dışında yaşayan tüm hemşerilerimin mübarek ramazan bayramlarını kutluyorum, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Başkan, Öter´den, kardeşlik, vurgulu, bayram, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı