Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 12:40
 
Başkan Türk: Spor, toplumun her kesimini kucaklamak demektir
Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, sporun toplumların gelişmesinde büyük katkısı olan bir aktivite olduğuna söyledi: Türk, “Spor toplumun gelişmesinde, değişim ve dönüşümünde, farklı kesimlerin bir araya gelerek, demokratik insani değerlere sahip çıkma açısından çok önemlidir. Gençlerimiz, farkı kesimlerle bir araya gelip, ortak değerler etrafında buluşarak çalışmalar yaptığı zaman, toplumun kültürüne ve geleceğine de büyük katkılar sunar.” dedi.
SPOR Haberi
Başkan Türk: Spor, toplumun her kesimini kucaklamak demektir

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığının, ‘Haydi Gençler Etkinliğe’ sloganıyla 14-25 yaş grubundaki gençler için düzenlediği ‘Yaz Spor Etkinlikleri’nin açılışı yapıldı. 2 ay sürecek etkinlikler,  09.00 ve 12.00 saatleri arasında Kamor Millet Bahçesi Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

 

Kamor Millet Bahçesi Spor Tesislerindeki açılış programına, Büyükşehir Belediye Başkanı  Ahmet Türk, Figen Altındağ, Genel Sekreter, Daire Başkanları, eğitmenler, vatandaşlar ve gençler katıldı. Eşbaşkanlar, gençlerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Ahmet Türk, yaptığı konuşmada, Yaz Spor Etkinliğine katılan gençlerle beraber olmak için açılışı yaptıklarını ve etkinliklere katılan gençleri sevgiyle kucakladığını belirtti.

 

Sporun toplumların gelişmesinde büyük katkısı olan bir aktivite olduğuna dikkat çeken Türk, “Spor toplumun gelişmesinde, değişim ve dönüşümünde, farklı kesimlerin bir araya gelerek, demokratik insani değerlere sahip çıkma açısından çok önemlidir. Gençlerimiz, farkı kesimlerle bir araya gelip, ortak değerler etrafında buluşarak çalışmalar yaptığı zaman, toplumun kültürüne ve geleceğine de büyük katkılar sunar” dedi. 

 

“Spor, toplumun her kesimini kucaklamak demektir”

Mardin gibi çok önemli bir merkezde yaşadıklarını ifade eden Türk, şunları söyledi: “Birçok kimliğin, inancın, farklılıkların bir arada dostça kardeşçe yaşadığımız bir şehir. Hedefimiz aslında bunun temelini güçlendirmektir. Çok farklı kesimlerle ortak, demokratik bir geleceği, yaşamı ve diyaloğu kurma açısından önemli bir alandır, spor. Sadece spor yapmak değil, gelişim, dönüşüm, değişim,  insan yaşamında, insanın karakterinde ve kişiliğinde çok önemli etkisi olan bir aktivitedir. Sporu sadece voleybol, basketbol, futbol oynamak olarak değerlendirmeyin. Spor aynı zaman toplumun her kesimini kucaklamak demektir. Yine ilişkilerin, insani ve duyarlı bir hale gelmesi konusunda önemli katkılar sunduğunu da ifade etmek istiyorum.”

 

Türk, etkinliklerde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından halk oyunları, voleybol, basketbol, atletizm ve futbol etkinliklerine katılan gençlere spor kıyafeti hediye edildi.  Başkan Türk ise, gençlerle futbol oynayıp kaleye şut çekti. Toplu fotoğraf çekilmesinin ardından, açılış programı son buldu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Başkan, Türk:, Spor,, toplumun, her, kesimini, kucaklamak, demektir,
Yorumlar
Haber Yazılımı