Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 09:14
 
Bisikletiyle Türkiye’yi geziyor, çocukluk hayali Mardin’e vardı
Tekirdağ'da yaşayan 19 yaşındaki Recep Tiftik, Türkiye'nin 81 ilini bisikletle gezmek için çıktığı yolda 52’inci durağı medeniyetler şehri Mardin oldu. Seyahati süresince farklı deneyimler yaşadığını söyleyen Tiftik çocukluk hayali olan Mardin’e geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
- Haberi
Bisikletiyle Türkiye’yi geziyor, çocukluk hayali Mardin’e vardı

Aslen Çanakkaleli olan ve Tekirdağ’da ikamet eden 19 yaşındaki Recep Tiftik bisikletle çıktığı Türkiye turunda Mardin’e geldi. Mardin ile birlikte 52 il gezen Tiftik şehirde küçük bir tur attıktan sonra kamp kurmak için Kamor Millet Bahçesi’ne geldi. 

Yola çıkış amacını anlatan Tiftik, “25 Temmuz 2018’de Tekirdağ’dan yola çıktım. Yaklaşık 10 aydır yollardayım. Toplamda 8 bin 150 kilometre pedal çevirdim. 52’inci ilim Mardin oldu. Amacım Bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu kanıtlamak. Aynı zamanda atalarımızın başlatmış olduğu seyahat etme kültürünü bizim zamanımızda da devam ettirmek için yola çıktım. Gençlerin hayal dünyalarını büyütebilmek amaçlarımın içerisinde bulunuyor.” dedi. 

100’den fazla insana misafir oldum

Gittiği her ilde farklı anılarının olduğunu aktaran Tiftik, “Toplamda 10 ay oldu yaşadığım ilkler oldu. Zirvesine çıkacağımı hayal edemediğim dağların zirvesine bisikletle çıkıp kamp kurdum. 100’den fazla insanın evine misafir oldum. İyi ve kötü tecrübelerim oldu.” diye konuştu. 

 

Mardin çocukluk hayalimdi

Bugün Mardin’den Mezopotamya’ya baktım. Çocukluğumda Mardin’in gezmek hayalimdi. Bu yolculuğumda en çok gitmek istediğim il Mardin’di ve bir hafta buradan ayrılmak istemiyorum. Çok güzel bir yer gerçekten de Bundan sonraki hedefim Diyarbakır olacak. Oradan da Güneydoğu ve Doğu Anadolu illeri olacak. 81 ilim bittikten sonra dönüşümü otobüsle yapacağım.” şeklinde konuştu. 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Bisikletiyle, Türkiye’yi, geziyor,, çocukluk, hayali, Mardin’e, vardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı