Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 07:27
 
Büyükşehir Belediyesi, ‘evde diyetisyen danışmanlık’ hizmeti verecek
Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde obezite ve metabolik hastalık problemi yaşayan kadınlara, ‘evde diyetisyen danışmanlık’ hizmeti verecek.
SAĞLIK Haberi
Büyükşehir Belediyesi, ‘evde diyetisyen danışmanlık’ hizmeti verecek

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, kent genelinde 18 yaş üzeri kronik hasta ve obez kadınların ulaşım imkanlarının kısıtlı olması, maddi yetersizlik, sağlık problemleri açısından evden çıkamayan kadınlara, ‘evde diyetisyen danışmanlık’ hizmeti verecek. Yakın zamanda verilmesi planlanan hizmet kapsamında danışmanlık ekibi içerisinde diyetisyen, hemşire ve talep doğrultusunda spor eğitmeni de yer alabilecek.

 

Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Nergiz Irmak, yanlış beslenme alışkanlıklarının yaygınlaşmasını önleyerek kadınların, sağlıklı beslenmeye teşviki ile ideal kiloya ulaşmaları sağlanacağını belirtti. Evde yaşayan diğer bireylerinde olumlu yönde etkilenmesininde düşünüldüğünü ifade eden Irmak, bu sayede ev ekonomisini de katkı sağlanacağını kaydetti.

 

Vücut Analiz Cihazı hizmet vermeye başladı

Irmak, şunları söyledi: “Kadınların, diyetisyen ile birlikte kontrollü kilo verebilmeleri, ideal ve sağlıklı kiloya, programlı beslenme listeleriyle ulaşabilmeleri için başkalığımızda Vücut Analiz Cihazı ücretsiz hizmet vermeye başladı.” 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi,, ‘evde, diyetisyen, danışmanlık’, hizmeti, verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı