Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 13:11
 
Büyükşehir Belediyesi Kamor Millet Bahçesi’nde engellilerle buluştu
Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Gönül Elçileri tarafından "Engelliler Piknikte Buluşuyor" etkinliği düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir Belediyesi Kamor Millet Bahçesi’nde engellilerle buluştu

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Gönül Elçilerince Kamor Millet Bahçesinde "Engelliler Piknikte Buluşuyor" etkinliği gerçekleşti. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ve eşi Hanımefendi Gülseren Yaman’ın katılımıyla gerçekleşen piknik etkinliğinde engelliler, piknik yaparak eğlendi.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman ve eşi Hanımefendi Gülseren Yaman engellilerle tek tek ilgilenerek sorunlarını dinleyip sohbet etti.

Farklı etkinliklerle gençlere, öğrencilere ve engellilere destek olduklarını dile getiren Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle son iki yıldır hem yapmış olduğumuz mekanlar hem de dezavantajlı gruplara vermiş olduğumuz desteklerle bir farkındalık ortaya koyuyoruz. Bu park, Sayın Cumhurbaşkanımızın da çok önem verdiği Türkiye’nin il ve ilçelerinde oluşturulmaya çalışılan güzel bir millet bahçesi. Yaklaşık olarak 10 ay önce biz burayı bitirmiştik ve Mardinli hemşehrilerimizin istifadesine açmıştık. Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak da gençlerimiz, öğrencilerimiz ve engellilerimiz için farklı programlar yaparak destek oluyoruz. Bugün çok güzel bir gün engelli kardeşlerimizle birlikte olalım istedik. Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından bu etkinlik düzenleniyor. Bizde vatandaşlarımızla, engellilerimizle ve aileleriyle beraber oluyoruz. Biz ailece bir sürü faaliyete imza atıyoruz ama gerçekten eşimin bu organizasyonlara çok büyük desteği var. Her zaman her yere ulaşmak benim içinde zor oluyor. Eşimin bu şekilde bana destek olmasıyla toplumun her kesimine ulaşmayı sağlamış oluyoruz” dedi.

 Kente 5 buçuk milyon turist hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ettiklerini ifade eden Yaman şunları söyledi:

“Mezopotamya’nın masal şehri Mardin” diyoruz her zaman. Tarihi mekanlar, tabiat güzelliği ve çok kültürlülük, bunlar Mardin için çok önemli. Bunlar Mardin’in farklı yönleri, zenginliği. Şehrimize huzur ve güven geldikten sonra özellikle son iki yıldır yoğun bir turist geliyor. Geçen sene yaklaşık olarak 3 milyon 500 bin turist ağırlamıştık. Bu seneki hedefimiz 5 milyon 500 bin turist. Şuana kadar yüzde 90’nını gerçekleştirmiş olduk. Daha sene sonuna var. Ben 5 milyon 500 bini aşacağımızı düşünüyorum. Şuan oteller tamamen dolu. Türkiye ve tüm dünyadan Mardin’i sevenleri, Mardin’i merak edenleri ve Mardin’i görmek isteyenleri bekliyoruz”

Mardin Sakatlar Derneği Başkanı Hasan Anuk ise, “Mardin genelinde 87 bin engelli var.  Sayın Valimiz geldiği günden bu yana engellilerin babası, hanımefendi de anneleri oldu. Sadece Artuklu ilçesinde 16 bin engellimiz var. Vali bey en az 15 bin engellinin evine bizzat giderek onlarla tek tek ilgilenmiştir. Vali bey ve hanımefendiye bize göstermiş oldukları sıcak ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe katılan engelliler, aileleriyle birlikte piknik yapmanın sevincini yaşarken, söylenen şarkılar eşliğinde eğlendiler. İp atlama, halat çekme, yakar top ve çember çevirme gibi birçok oyunun oynandığı piknikte engelliler gönüllerince güzel bir gün geçirdiler.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, Kamor, Millet, Bahçesi’nde, engellilerle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı