Haber Detayı
22 Aralık 2018 - Cumartesi 14:08
 
Çiftçiler yolu kendi imkanları ile yapıyor
Mardin’de köylülerin rahatça tarlalarına gidebilmesi için yüklenici bir firmaya yaptırılan yol iki yılda bataklığa dönerken çiftçiler yolu kendi imkanları ile yapmaya başladı. Yolun yapımı çiftçilere maliyeti 25 bin 500 TL oldu.
GÜNCEL Haberi
Çiftçiler yolu kendi imkanları ile yapıyor

Mardin’de köylülerin rahatça tarlalarına gidebilmesi için yüklenici bir firmaya yaptırılan yol iki yılda bataklığa dönerken  çiftçiler yolu kendi imkanları ile yapmaya başladı. Yolun yapımı çiftçilere maliyeti 25 bin 500 TL oldu.

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) çerçevesinde çiftçilerin tarlalarına rahat bir şekilde gitmek ve ürününü toplamak için 2 yıl önce tarlalara yol yapıldı. Kızıltepe’de bir çok köyde de bu yünde güzel ve kaliteli yollar yapıldı. Ancak Kızıltepe’ye bağlı Bağrıbütün Köyünde (Demira) çiftçiler yapılan yoldan memnun değil. Köylülerin iddialarına göre ihaleyi alan yüklenici firma, yolda çakıl ve sağlam dolgu malzemesi yerine toprak yol üzerine yine toprak serpti. Yağan yağmurla birlikte yol bataklığa dündü, köylüler tarladan mısırlarını toplayamıyor. 

 

Duruma tepki gösteren tarla sahipleri kendi imkanları ile yollarını yapmaya başladı. Yola 30 kamyon mıcırla yapacaklarını belirten mısır üreticisi İbrahim Aydın, “Taşıma ile birlikte yola yapacakları masrafın 25 bin 500 lira tutacak.” dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Çiftçiler, yolu, kendi, imkanları, ile, yapıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı