Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 15:43
 
Dicle Elektrik, borcu olan çiftçilere elektrik vermeyecek
Mardin’de tarımsal sulama abonelerinin ödenmemiş elektrik borcu 1.3 milyar lirayı geçti. Şirket, borçlu olanların elektriklerini kesme kararı aldı
GÜNDEM Haberi
Dicle Elektrik, borcu olan çiftçilere elektrik vermeyecek

Mardin’de tarımsal sulama abonelerinin ödenmemiş elektrik borcu 1.3 milyar lirayı geçti,  enerji şirketi,  borçlu olanların elektriklerinin kesilmesi kararını aldı. Ödemelerini düzenli yapan ve kesintiden etkilenmesi muhtemel abonelere şirket, jeneratörle elektrik verecek.
 
Mardin’de tarımsal faaliyetlerde bulunan 6.173 abonenin uzun süreden bu yana ödenmeyen elektrik borcu 1 milyar 342 milyon liraya ulaştı. Aralarında Mardin’in de bulunduğu Güneydoğu’nun 6 iline dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik,

Enerji şirketi, borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriğini kesme kararı alırken, bu durumdan etkilenmesi muhtemel diğer abonelerin mağdur olmamaları için de jeneratör desteği verecek.
 
Borçlar koronavirüs öncesine ait olduğunu aktaran şirket yetkilileri, "Mardinli tarımsal sulama abonelerinin uzun yıllardır biriken ödenmemiş elektrik borcu, güncel rakamlarla 1 milyar 342 milyon liraya ulaştı. Dicle Elektrik hizmetin sağlıklı biçimde sürdürülebilmesi için borçlu 6.173 tarımsal sulama abonesinden ödemelerini yapmalarını istedi. Daha önce de birçok kez yapılan borç ödeme çağrısı, tüm iyi niyetli girişim, uzlaşma teklifi ve indirimlere rağmen bugüne kadar gerçekleşmedi. Dahası, bazı tarımsal sulama aboneleri, yılların borcunu sanki koronavirüs dönemine aitmiş gibi yansıtarak Dicle Elektrik'i karalamaya çalıştı.

 Yaşanan bu durumdan borcu bulunmayan diğer tarımsal sulama abonelerimizin olumsuz yönde etkilenmesine asla müsaade etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Kesme işlemleri sırasında bu durumdan etkilenebilecek olan ve borcu bulunmayan abonelerimize, giderleri tarafımızdan karşılanmak üzere jeneratör desteğinde bulunulacaktır."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Dicle, Elektrik,, borcu, olan, çiftçilere, elektrik, vermeyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı