Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 16:52
 
Diyarbakır’da Nevruz coşkusu
Diyarbakır'da Halkların Demokratik Partisi (HDP) öncülüğünde düzenlenen Nevruz kutlamalarına 10 binlerce vatandaş katıldı. Kutlamalara katılan vatandaşlar 5 ayrı kontrol noktasından üst aramaları yapıldıktan sonra alana alındı.
KÜLTÜR Haberi
Diyarbakır’da Nevruz coşkusu

Diyarbakır'da Halkların Demokratik Partisi (HDP) öncülüğünde düzenlenen Nevruz kutlamalarına 10 binlerce vatandaş  katıldı. Kutlamalara katılan vatandaşlar 5 ayrı kontrol noktasından üst aramaları yapıldıktan sonra alana alındı.

 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve HDP Diyarbakır Belediye Başkan adayı Selçuk Mızraklı, Newroz alanındaki kitleyi selamladı. Kürt ittifakı partilerinden, Kürdistan Demokratik Partisi Başkanı Sertaç Bucak ve Azadi Hareketi Genel Başkanı Ayatullah Aşiti, kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı. Nevruz programı müzik dinletisi ile devam etti. Koma Bajar sahne aldığı programda vatandaşlar halaylar çekerek kutlamaları sürdürdü. 

 

Vatandaşlara seslenen Buldan,“Biz bir barış partisiyiz. Savaş kolaydır ama barış yürek ister, cesaret ister. Bizde de, halkımızda da hem yürek hem de cesaret var. Buradan bir kez daha görüyoruz ki Amed halkında yürek de var cesaret de var. Bu ülkeyi karanlığın esiri yapmalarına asla izin vermeyeceğiz. Newroz ateşi bu karanlığı aydınlatacak, bunu biliyoruz. Bir kez daha hepinizin Newroz’unu yürekten kutluyorum. Piroz be Newroz.” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Diyarbakır’da, Nevruz, coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı