Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 09:42
 
Diyarbakır Kapı Otopark Projesi
Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Bağlantıtarihi Mardin’de otopark ve trafik sorununu çözecek Diyarbakır Kapı Otopark Projesi hızla yükseliyor.
GÜNCEL Haberi
Diyarbakır Kapı Otopark Projesi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, tarihi Mardin’de yaşanan trafik ve otopark sorununu ortadan kaldırmak için başlattığı çalışmalarında yeni aşama geldi. Bu kapsamda başlatılan projelerden biri olan Diyarbakır Kapı Kapalı Otopark Projesi, gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor. 45 bin metrekare üzerinde yükselen proje, 800 araçlık otoparkıyla tarihi Birinci Cadde’de yaşanan park ve trafik sorununu çözerek vatandaşların, sıkıntısız bir şekilde tarihi şehir Mardin’i gezme ve zaman geçirme imkanı sağlayacak.

 

Proje, otopark hizmetinin yanında şehirde ki istihdama da katkı sağlayacak. Şehre gelen turistler için konaklama alanları, ticari alanlar, çok amaçlı salonlar, protokol karşılama binası ve vatandaşların spor yapabileceği tesislerle kompleks bir yapıya sahip olan Diyarbakır Kapı Otopark Projesi, eski Mardin’in girişine ayrı bir hava katacak.

 

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak başlattığımız projeleri bir bir bitirerek vatandaşların yaşam kalitesini yükseltiyoruz” dedi.

 

Projelerin masal şehir Mardin’e çok yakıştığını belirten Yaman, “Belediyemizin tüm imkanlarını hemşerilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek için kullanıyoruz. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda, projelerimizi belirleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diyarbakır Kapı Kapalı Otopark Projesi de bu çalışmalardan bir tanesi. Bu proje sayesinde dışardan gelen misafirlerimiz şehirde daha çok zaman geçirme şansı bulacak ve özellikle hizmet sektörümüzdeki esnafımız bundan çok faydalanacak. Hedeflediğimiz turist sayısını yakalamak için bu tür çalışmalarımız devam ediyor ve edecek” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Diyarbakır, Kapı, Otopark, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı