Haber Detayı
07 Temmuz 2019 - Pazar 09:55
 
Doğal Afetler Daire Başkanı’ndan Hububat Merkezine ziyaret
Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım sigortaları ve doğal afetler daire başkanı Bekir Engürülü beraberinde bir heyetle Kızıltepe hububat ticaret merkezini ziyaret ettiler.
EKONOMİ Haberi
Doğal Afetler Daire Başkanı’ndan Hububat Merkezine  ziyaret

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım sigortaları ve doğal afetler daire başkanı Bekir Engürülü, Mühendis Ahmet Savaş İntişah, AB Uzmanı Kerem Tekin, Tarsim İşletici şirket Grup Müdürleri Ertuğrul Çelik,Murat Kaya, Necati İçer, Aktüerya Müdürü  Yüksel Kavasoğlu ile Şanlıurfa Bölge Müdürü  Serdal Doğan, Kıdemli Uzman  Muharrem Ünal Ortadoğu’nun en büyük Kızıltepe Hububat ticaret merkezini ziyaret ettiler.

Kızıltepe hububat ticaret başkanı Mehmet Şerif Öter, başkan yardımcısı Delal  Erdoğan ve zahireci esnaflar tarafından karşılanan konuk heyete Zahireciler başkanı Mehmet Şerif  Öter 2019 hasat sezonuyla ilgili brifing verdi.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire başkanı Bekir Engürülü ve beraberindeki heyet hububat merkezini gezdi ve hububat ürünlerini inceledi.

Bekir Ergürülü burada yaptığı konuşmada “Tarım ve Orman Bakanlığı ve Tarsim İşletici şirket temsilcileri üreticilerimizin meteorolojik risklerinin yanında, fiyat risklerini de tarım sigortası kapsamına alınabilmesi için yapılan hazırlık çalışmaları çerçevesinde Mardin Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’ni ziyaret ettiklerini, Hububat Ticaret Merkezi’nde Zahireciler Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter ve zahireci esnaflarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını ifade eden daire başkanı Bekir Ergürülü ilgi ve alakaları için Zahireciler başkanı Mehmet Şerif Öter ve zahireci esnaflara teşekkür etti.

 

Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin Toplumsal dayanışma Federasyonu başkanı Mehmet Şerif Öter ziyaret sonrası yaptığı konuşmada “Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire başkanı Sayın Bekir Engürülü ve beraberindeki heyete verdikleri değerli bilgiler ve ziyaretleri için teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Doğal, Afetler, Daire, Başkanı’ndan, Hububat, Merkezine, , ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı