Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 09:04
 
Eşbaşkan Altındağ, birimleri ziyaret etti
Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Figen Altındağ, belediye birimlerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
GÜNCEL Haberi
Eşbaşkan Altındağ, birimleri ziyaret etti

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Figen Altındağ, Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi, Bilgi Kültür Turizm Tanıtım Merkezi, Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kadın Meslek Edindirme Kurslar, D ile Gençlik Merkezini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Down Kafeyi ziyaret eden Altındağ, down sendromlu çocuklarla bir araya gelerek çeşitli hediyeler verdi.

Altındağ, ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisini ziyaret ederek personellerle bir araya geldi. Sanat Akademisinin devam eden projeleri hakkında bilgi alan Altındağ, konservatuarda son kayıt sayısı, müzik, tiyatro, halk oyunları gibi kurslarının çalışmaları hakkın yetkili ve çalışanlardan bilgi aldı.

Kültür Turizm ve Tanıtım Merkezini geçen Altındağ, merkezi ziyarete gelen turistler için şehrin tanıtımı konusunda yapılanları dinledi. Personelle tek tek sohbet eden Altındağ, buradan AMBER ve 13 Mart Kadın Dayanışma ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi ile Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığına geçti.

Kadınlara yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Altındağ, memnuniyetini dile getirerek bundan sonra çalışmaların daha da etkili olması yönünde görüşlerini paylaştı.

Down Kafe’ye geçen Altındağ, down sendromlu çocuklarla bir araya gelerek onlarla bir süre sohbet etti. Altındağ, çocuklarla yakında ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

Gençlik Merkezinde incelemelerde bulunan Altındağ, Milli Eğitim Müdürlüğünün onayı alındıktan sonra her alanda ve her kesime eğitim verilmesi gerektiğini belirtti.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Eşbaşkan, Altındağ,, birimleri, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı