Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 08:04
 
Eşbaşkanlar’dan Dünya Engelliler Haftası mesajı
Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Figen Altındağ, yayımladıkları mesajda, “Toplumumuzda, özel gereksinim duyan yurttaşlarımıza karşı sorumluluk bilincinin gelişmesini temenni ederiz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Eşbaşkanlar’dan Dünya Engelliler Haftası mesajı

Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Figen Altındağ, 10-16 Mayıs tarihlerinde idrak edilen Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Eşbaşkanlar  yayımladıkları mesajda, “Toplumumuzda, özel gereksinim duyan yurttaşlarımıza karşı sorumluluk bilincinin gelişmesini temenni ederiz” dedi. 

 

“ENGELLİLER SÜREKLİ HATIRLANMALI”

Bir gün değil sürekli engellilerin hatırlanması gerektiğine dikkat çekilen mesajda, “Dünya Engelliler Haftasında tek değil, her hafta onları hatırlamalıyız. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız aracılığıyla özel gereksinimi olan yurttaşlarımızın sevinçlerine ortak olabilmek için her gayreti gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

“ONLAR TOPLUMUN EMANETİDİR”

“Özel gereksinime ihtiyaç duymak bireye sorun oluştursa da, asıl sorun onlara engel olma sorunudur” diyen Eşbaşkanlar, şu açıklamalarda bulundular: “Toplumumuzda, özel gereksinim duyan yurttaşlarımıza karşı sorumluluk bilincinin gelişmesini temenni ederiz. Onlar toplumun emanetidir. Topluma emanet olan yurttaşlarımıza engel olmayalım. Duymanın ne demek olduğunu duyamayandan, görmenin ne demek olduğunu göremeyenden, yürümenin ne demek olduğunu yürüyemeyenden öğrenmeliyiz.” 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Eşbaşkanlar’dan, Dünya, Engelliler, Haftası, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı