Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 10:15
 
Esnaf çalışmaların geç ilerlemesinden şikayetçi
Kızıltepe Belediyesi, ‘Engelsiz Şehir’ projesi kapsamında Eski Hastane Caddesi’nde kaldırım yenileme çalışmalarına başladı. Ancak çalışmaların geç ilerlemesi vatandaşı mağdur ediyor. Cadde üzerinde bulunan esnaflar çalışmaların bir an önce bitirilmesini istiyor.
GÜNCEL Haberi
Esnaf çalışmaların geç ilerlemesinden şikayetçi

Kızıltepe Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, ortaklaşa yürüttüğü "Engelsiz Şehir" projesini hayata geçirdi.Kızıltepe Belediyesi engelli bireylerin yaşama aktif katılımlarını desteklemek ve engelsiz bir ilçe oluşturmak adına kaldırım yenileme çalışmalarına başladı. Şanlıurfa, Mardin ve Eski Hastane Caddesi’nde yapılacak olan kaldırım yenileme çalışmalarına Eski Hastane Caddesi’nden başlandı. Ancak çalışmaların geç ilerlemesinden vatandaşlar ve esnaf şikayetçi. Cadde üzerinde bulunan esnaflar, işlerinin yüzde 70 oranında düştüğünü ileri sürüyor. 

 

Çalışmalar hakkında daha önce de Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer’e teşekkür eden Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter, çalışmaların uzamasından dolayı esnafın ve vatandaşların mağdur olduğunu söyledi. MARSU’nun çalışmalarının çok geç ilerlediğini de aktaran Öter şunları söyledi:

 

“Kaldırım ve yol çalışmaları ve onarımları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu çalışmayı destekliyoruz. Ancak bu çalışma çok geç kalınmış bir çalışma. Çalışmalar çok geç yürüyor. MARSU  caddelerden bu boruları  geçirmek için Aralık ayında MARSU mühendisi valilikte ‘Mardin kavşağından Hastane Caddesi girişine kadar 15 günde bitireceğiz’ dedi. Aradan epeyce zaman geçti ama halen bitiremedi. 

 

Hastane Ceddesi’ndeki kaldırımların yenilenmesi iyi bir çalışma ama erken bitirilmesi gerekiyor. Bu çalışmalar koordinasyonlu bir şekilde yürütülmeli. Bütün kurumlar çalışmalarını birlikte yürütür. Esnaf ve vatandaşların mağdur olmaması için genelde geceleri çalışılıyor. Burada bakıyorsunuz çalışma yarım yamalak yapılıp başka yere gidiliyor. İşini vaktinde teslim etmeyen müteahhitler için belediye yaptırım yapmalı. Bu kadar geç yürümemeli. Kaç gündür bir kaldırım yapılıyor. İnsanlar yürüyemez oldu. İnsanlar araçları ile buraya giremiyor.  Esnafta kaldırımları işgal etmemeli ve çalışmalar çok çabuk bitmeli. Bu çok büyük bir proje değil hemen bitirilebilir. Tekrar söylüyorum çalışmayı destekliyoruz. Ama tek sıkıntımız çalışmanın geç ilerlemesi.”

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Esnaf, çalışmaların, geç, ilerlemesinden, şikayetçi,
Yorumlar
Haber Yazılımı