Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 08:51
 
Evi yanan vatandaşa ziyaret
Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Kızıltepe ilçesinde evi tamamen yanan Alp ailesini ziyaret ederek, evde incelemelerde bulundu.
YAŞAM Haberi
Evi yanan vatandaşa ziyaret

Kızıltepe ilçesinin Tepebaşı Mahallesi’nde bulunan 657. Sokak üzerinde yer alan bir evde akşamüzeri bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Evde kiracı olan Sebahat Alp ve iki çocuğunun bulunduğu sırada çıkan yangın nedeniyle evin tüm eşyaları tamamen kullanılmaz hale geldi. Evde Kur’an-ı Kerim okuduğu sırada yangının evin mutfak kısmanda başladığını söyleyen vatandaş Sebahat Alp, yangını fark etmesi üzerine evde bulunan iki çocuğuyla hemen dışarıya çıktıklarını ve itfaiye ekiplerini aradıklarını söyledi. Mahalle sakinleri ve evin kiracısı Alp’ın iddialarına göre, itfaiye ekiplerinin yangına müdahalede yetersiz kaldığını belirtti.

Evde çıkan yangın nedeniyle evin kendilerini zorla dışarı atan ev sahibi Alp’in Nusaybin’den Kızıltepe’ye göç eden bir aile olduğu öğrenildi.

Yaşanan durumun Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz’a bildirilmesi üzerine, Eşbaşkan Yılmaz ve Eşbaşkan Yardımcıları Dilber Sulhan ve Turgay Timur ile Belediye Meclis Üyesi Ronahi Çoku olay yerine gelerek, aileyi ziyaret etti. Eşbaşkan Yılmaz, yaşanan olayı ailenin ağzından bizzat dinledikten sonra evde incelemelerde bulundu. Yaşanan manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Eşbaşkan Yılmaz, evi tamamen yanan aileye üzüntülerini aktardı. Eşbaşkan Yılmaz, gerekli incelemelerin ardından gerekli duyarlılığı göstereceklerini söyledi.

Öte yandan, Eşbaşkan Yılmaz, Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ahmet Özgün ile de görüşerek, ihmalin olması durumunda aileye gerekli desteğin verilmesini söyledi. Eşbaşkan Yılmaz, hem aileye hem de Zabıta Daire Başkanı Özgün’e konunun takipçisi olacaklarını bildirdi.

Yapılan incelemelerin ardından Eşbaşkan Yılmaz ve yardımcıları Sulhan ve Turgay, olay yerinden ayrıldı.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Evi, yanan, vatandaşa, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı