Haber Detayı
22 Haziran 2019 - Cumartesi 08:38
 
GABB 2019 yılı 1. dönem meclis toplantısı yapıldı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Figen Altındağ, Diyarbakır’da yapılan Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği 2019 yılı 1. Dönem Meclis Toplantısına katıldı.
POLİTİKA Haberi
GABB 2019 yılı 1. dönem meclis toplantısı yapıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Figen Altındağ, İlçe Belediye Eşbaşkanları ile Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin katılımlarıyla, Diyarbakır’da yapılan Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği 2019 yılı 1. Dönem Meclis Toplantısı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sümerbank Resepsiyon Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Adnan Selçuk Mızraklı, GABB Başkanlığına seçildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan GABB Yazı İşleri Müdürü Metin Akdeniz, birliğin yapısına ve yönetim sistemine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Açılış konuşmasının ardından divan üyeleri, GABB Başkanlığına önerilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mızraklı’yı oylama sonucu, Birlik Başkanlığı'na seçti.

Mızraklı, Birlik Başkanı seçilmesinden sonra yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür ederek, "Verdikleri göreve layık bir çalışma, yürütme sözünü veriyorum. Hep beraber birlik bünyesi içindeki bütün belediyelerimizle ciddi bir senkranizasyon, orkestrasyon ve nitelikli bir çalışma, verili bir faaliyet dönemi yürüteceğimize olan inancımı ifade etmek istiyorum" dedi.

Toplantının ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşan Mızraklı, “Belediyeler Birliği kurumu olarak ihtiyaç duyulan tarzda güçlü bir istişare meclisi olsun, kamusallığın gerçekten buraya da indirildiği, katılımcıların en açık bir biçimde ortaya konulduğu bir meclis dönemi olsun diyoruz. Demokrasi toplumların yaşadığı en büyük değerlerden birisidir. Özgürlük ve adalet duygusu toplumların yaşadığı en büyük değerlerdir. Bu anlamda demokrasiye vurguyu yaparak hepinize önümüzdeki dönemde başarılı çalışmalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Mızraklı'nın konuşmasının ardından Birlik Meclisi Başkanlık Divanı, birlik encümeni, plan ve bütçe komisyonu, denetim komisyonu üyeleri seçildi. Daha sonra oylamaya sunulan birliğin faaliyet raporu ise oy çokluğuyla kabul edildi. 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: GABB, 2019, yılı, 1., dönem, meclis, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı