Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 21:19
 
GAP Başkanı ile kaymakamlar DİKA’yı ziyaret etti
GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı ile Mardin ilçelerinin kaymakamları, Dicle Kalkınma Ajansı’nı (DİKA) ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
GAP Başkanı ile kaymakamlar DİKA’yı ziyaret etti

Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ile Mardin ilçelerinin kaymakamları, Dicle Kalkınma Ajansı’nı (DİKA) ziyaret ederek, Genel Sekreter Yılmaz Altındağ ile görüştüler.

DİKA Genel Sekreteri Altındağ, GAP BKİ Başkanına ajansın yaptığı çalışmalar konusunda bilgi verdi. DİKA’nın bugüne kadar yapmış olduğu faaliyetler, projeler, destekler ve etkinlikler ile bundan sonra yapacağı çalışmaları anlattı.

Dicle Kalkınma Ajansı, GAP Bölge Kalkınma İdaresi ile ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu mali destek programlarının yanı sıra kaymakamlıklar ile birlikte ilçe proje ofisleri kurulması konusunda işbirlikleri gerçekleştirdi.

İlçe Kaymakamları, ajansın kendilerine vermiş olduğu proje desteklerinin ilçeleri için ne kadar önemli olduğunu ifade ederek, kalkınmanın bölgede baş aktörünün kalkınma ajansları olduğunu belirttiler.

Bu ziyaret vesileyle DİKA’nın Güdümlü Proje Desteği kapsamında ilçelere vermiş olduğu desteklerden ötürü Genel Sekreter Altındağ’a teşekkür ettiler.

Altındağ, kendisini ziyaret eden GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Kızıltepe Kaymakamı Ahmet Odabaş, Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, Nusaybin Kaymakamı Ergün Baysal, Savur Kaymakamı İdris Koç, Mardin Vali Yardımcısı Mehmet Uslu ve Mardin Valiliği Hukuk Müşaviri Hidayet Sarı’ya ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GAP, Başkanı, ile, kaymakamlar, DİKA’yı, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı