Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 09:00
 
HDP Artuklu adayı Turgay: İnsanlar arasına fark koymayacağız
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Artuklu Eş Başkan Adayı Nurettin Turgay, “Biz bu seçimi kazanırsak birlikte oturup sorunlarımızı halledeceğiz. İnsanlar arasında hiçbir fark koymayacağız.” dedi.
POLİTİKA Haberi
HDP Artuklu adayı Turgay: İnsanlar arasına fark koymayacağız

HDP Artuklu'nun  İstasyon mahallesinde seçim bürosu açılışını yaptı. Açılışa Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı Figen Altındağ, Artuklu Belediyesi eş başkan adayları Fatma Yılmaz ile Nurettin Turgay, HDP ve DBP il yönetimi ve vatandaşlar katıldı.  

 

Burada konuşan Turgay  tüm insanların savunucusu olacağını belirtti. Turgay, “Hak Allah’ın adıdır. Peygamber efendimiz (s.a.v.) Mekke halkının hakkını savunurken peygamber efendimizin amcasına bir mesaj gönderir ve ona der ki ; yeğenine söyle İslam davasından dönsün. Onu üstümüz kralımız yaparız. Yüzlerce deve, koyun, keçi, evlenmek isterse istediği kadını veririz. Yeter ki İslam davasından vazgeçsin. Peygamber efendimiz ise amcasının bu mesajına der ki; amca, güneşi sağ elime ayı sol elime verseler de ben bu davadan dönmem bu dava tüm insanların davasıdır. Ya hak hakim olacak ya da ben bu dava da ölürüm der peygamber efendimiz. Bizde diyoruz ki bizim davamız tüm insanların davasıdır. Herkese aynı hakkı tanıyoruz.  Kuranın ilk cümlesi;  Allah herkesin rabbidir. Allah tüm insanların Allah’ıdır.” dedi.

 

Turgay sözlerini şöyle sürdürdü:  “ Biz bu seçimi kazanırsak birlikte oturup sorunlarımızı halledeceğiz. İnsanlar arasında hiçbir fark koymayacağız. Peygamber efendimiz insanı tarak dişleri gibi eşit görmüştür. Hiçbirinin farkı diğerinden yoktur. İnsanlarımız arasında bir fark görmemeliyiz. Birçok siyasetçi diyor ki seçilirsek kapılarımız size açık olacak. Bende sizlere diyorum ki ben sizin kapınıza geleceğim. Kapınıza gelip sorunlarımızı isteklerimizi konuşacağız ve birlikte çözeceğiz. Burada Allah’ın adıyla ant içiyorum, eğer kazanırsak yine sizlerin arasında olup ev ev dükkan dükkan dolaşıp isteklerinizi bire bir dinleyeceğim. “

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: HDP, Artuklu, adayı, Turgay:, İnsanlar, arasına, fark, koymayacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı