Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 11:18
 
Kardeş eli köy çocuklarını sevindirdi
Trabzon Ortahisar belediyesi tarafından Mardin’e gönderilen giyim yardımı Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği tarafından Derik ilçesi Dumanlı mahallesinde ilkokul öğrencilerine dağıtıldı.
YAŞAM Haberi
Kardeş eli köy çocuklarını sevindirdi

Daha öncede Mardin Trabzon arasında kardeşlik köprüsü projesi kapsamında hem Mardin’de hem de Trabzon’da birçok etkinlik yapıldı. Yardım ihtiyaçları olanları tespit ettikten evlere ve okullara dağıtım yaptıklarını aktaran Mardin Trabzonspor Taraftar Derneği Başkanı İbrahim Aydın Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Sayın Av. Ahmet Metin Genç ve Sosyal Kültür Müdürü Hacı Nail Altunay'ın ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere derneğe giyim yardımı gönderdiklerini açıkladı.

 

Derik'in Dumanlı mahallesinin ilkokul öğrencilerine giyim malzemesi dağıtıklarını ifade eden Başkan Aydın şunları söyledi: “Derik Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Sayın Hakan Kafkas beyin talimatıyla bizleri yalnız bırakmayan Belediye Beyaz Masa ekibi ve Derik İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ile  beraber köye gittik geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sevinçleri gözlerinde okunuyordu.  Bir kere daha söylüyorum sosyal belediyecilik anlamda Trabzon Ortahisar belediye başkanımız Sayın Av. Ahmet Metin Genç'e ve belediye Sosyal Kültür Müdürümüz Hacı Nail Altunay'a teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde Trabzon’a bazı ziyaretlerde bulunacağım bu tür proje ve yardımların süreklilik kazanması için bazı taleplerde bulunacağım.”

Başkan Aydın, “Yardımlar konusunda gerek Trabzon’da gerek Mardin’de gerek başka ilerde olsun katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kardeş, eli, köy, çocuklarını, sevindirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı