Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 09:47
 
Kaymakam Yüzer’den şehit ve gazi yakınlarına iftar yemeği
Mardin’in Kızıltepe İlçe Kaymakamı Mehmet Yüzer şehit ve gazi aileleri onuruna iftar yemeği verdi. Programa katılan şehit yakınları birlik ve beraberlik mesajları verdi.
GÜNCEL Haberi
Kaymakam Yüzer’den şehit ve gazi yakınlarına iftar yemeği

Kızıltepe Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine sivil toplum kuruluşları,  İlçe Emniyet Müdürü Emin Yıldırım,kurum müdürleri, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, ilçe başkanı , çok sayıda şehit ve gazi yakını katıldı. Kur'anı Kerim tilaveti ile başlayan program okunan ezanın ardından yapılan dua ile iftar açıldı.

 

Şehit ve gazi yakınları ile tek tek ilgilenen Kaymakam Mehmet Yüzer, “Tabi ki onlar bize şehitlerimizin emanetleri. Devlet ve millet olarak bizler bu emanete en kutsal emanet olarak sahip çıkmamız gerekiyor. Onlara sahip çıkmak en kutsal görevlerimizden biridir. Gazilerimiz de yaptıkları kahramanlıklarla bu ülkenin yurt olmasında büyük fayda sağlamışlardır. Bizim de onlara her vesile ile o kahramanlıkları için, cesaretlerini milletimize göstermemiz gerekiyor.” dedi. 
Osmanlı geleneğini sürdürdük

 

Programda bir Osmanlı geleneğini de yaşatmak istediklerini anlatan Yüzer, “Osmanlı’da ev sahiplerinin misafirlere verdiği diş kirası vardı. Böyle bir gelenek vardır. Aslında o geleneğin amacı şudur; siz benim için yol yürüdünüz, zahmet ettiniz, yemek yediniz dişleriniz yoruldu. Biz bu yorgunluğunuz sayesinde sevap kazandık. Biz sizin dişinizin kirasını ödemek istiyoruz. Diyerek onlara bir ufak hediye veririler. Biz de inşallah her aileye bir diş kirası vereceği” diye konuştu. 

 

Programa katılan şehit yakınları da birlik ve beraberlik mesajları vererek kaymakam Yüzer’e teşekkür etti.

Programın ardından Kaymakam Yüzer ve İlçe Emniyet Müdürü Emin Yıldırım şehit ve gazi çocuklarına çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kaymakam, Yüzer’den, şehit, ve, gazi, yakınlarına, iftar, yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı