Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 07:52
 
Kayyum döneminde yapımına başlanan cami çalışması hızlandırıldı
Kızıltepe Belediyesi tarafından yaptırılan iki cami ve taziye evinin inşaatı devam ediyor. Cami ve taziye evinin inşaatlarını gezen Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz, yetkililere inşaatın hızlandırılması talimatını verdi.
GÜNCEL Haberi
Kayyum döneminde yapımına başlanan cami çalışması hızlandırıldı

Kızıltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Mezopotamya ve Yenikent mahallelerinde yapımına başlanılan iki cami ve taziye evinin inşaatı devam ediyor. İnşaları devam edilen iki cami ve taziye evinin kaba inşaatı tamamlandı. İki ayrı mahallede yapılan inşaatları gezen Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz ve Belediye Meclis Üyeleri, belediye yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Kızıltepe Belediyesi tarafından başlatılan cami ve taziye evi projesi için belediye yetkililerine talimat veren Eşbaşkan Yılmaz, projelerin zamanında bitirilmesini istedi. Cami ve taziye evi projeleri hakkında açıklama yapan Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz, ilçe halkına iki yeni cami ve taziye evi kazandıracaklarını ifade ederek, gerekli incelemeleri yaptıklarını ve cami ve taziye evi inşaatlarının hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi. Yılmaz, Mezopotamya Mahallesi’nde yapımına başlanan cami ve taziye evinin 2 katlı olduğunu ve 2 bin metrekare alan üzerinde yapıldığını kaydetti. Yılmaz, inşaatın ise 700 metrekare alanı kapladığını belirterek, taziye evlerinin kadın ve erkeklere göre tasarlandığını ifade etti. 
Yılmaz, Yenikent Mahallesi’nde inşaatı devam eden cami ve taziye evinin de 1000 metrekare alan üzerinde olduğunu ve inşaatın ise 900 metrekareyi bulduğunu dile getirdi. Yılmaz, her iki cami ve taziye evi inşaatın dış kaplamasının Mardin taşı ile yapıldığını aktararak, cami ve taziye evlerinin Kızıltepe halkına hayırlı olmasını dilediklerini belirtti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kayyum, döneminde, yapımına, başlanan, cami, çalışması, hızlandırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı