Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 09:00
 
Kızıltepe Belediyesi fidanlığında 42 bin çiçek tohumu ekildi
Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediyesi fidanlığında 42 bin mevsimlik çiçek tohumu toprağın bağrına bırakıldı. Kaymakam Çam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, fidanlık görevlilerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
GÜNCEL Haberi
Kızıltepe Belediyesi fidanlığında 42 bin çiçek tohumu ekildi

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili  Hüseyin Çam 33 dönüm alan üzerine kurulu olan  belediyenin fidanlığını ziyaret etti. Fidanlığı gezen Hüseyin Çam, alanda yetiştirilen çiçek ve ağaç türleri hakkında detaylı bilgiler aldı.

Yaz mevsimi için de yapılan hazırlıkları yakından takip eden Çam, 42 bin mevsimlik çiçek tohumunun toprakla buluştuğunu ve 59 bin tohumun daha toprakla buluşacağını belirtti. Ekilen çiçek tohumları arasında petunya, ateş çiçeği, yer ninesi, aslan ağzı, horaz ibiği ve rozetinde bulunduğunu söyleyen Çam, ekimi yapılan ve yapılacak olan tüm çiçek tohumlarının, Kızıltepe’nin iklimine uyum sağlayacak tür ve çeşitten seçildiğini ifade eden Çam, “Tohumların filizlenmesiyle birlikte belediye ekipleri tarafından nisan ve mayıs ayında çiçeklerin dikimi gerçekleştirilecek. Yapılacak olan çiçek dikimleriyle park, bahçe, refüj ve kavşaklar rengarenk süslenerek ilçemize estetik bir görünüm katacak” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızıltepe, Belediyesi, fidanlığında, 42, bin, çiçek, tohumu, ekildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı