Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 18:18
 
Kızıltepe belediyesi girişine polis kontrol noktası kuruldu
Kızıltepe Belediye binası girişine güvenlik kabini ve polis yerleştirilmesine Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, tepki göstererek polis güvenliği istemediklerini ve polislerin belediyenin dışına çıkmasını istedi.
POLİTİKA Haberi
Kızıltepe belediyesi girişine polis kontrol noktası kuruldu

Kızıltepe Kaymakamlığı’nın talimatıyla Kızıltepe Belediye hizmet binasının girişine Polis ve güvenlik giriş noktası yerleştirilmesi üzerine, Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Belediye binasının girişinde bekleyen polis amiriyle görüşerek belediye olarak polis koruması talebinde bulunmadıklarını söyledi.

 

Yılmaz’ın talebine karşılık Polis amirinin, Kaymakamlık talimatı ile belediyede bulunduklarını belirterek, “Yasaya göre Sayın Kaymakam ilçenin mülki amiridir. Belediye de kamu dairesi sayılır. Buranın da emniyetinden kendisi bizzat mesuldür” açıklamasında bulunarak aldıkları talimat gereği görevlerini sürdüreceklerini söyledi.

 

Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz ise, polis güvenliği istemediklerini ve polislerin belediyenin dışına çıkmasında ısrar etmesine karşın, polislerin aldıkları talimatı yerine getirmek üzere ayrılmayacaklarını açıklaması üzerine yılmaz, Gerekli hukuki işlemleri başlatacaklarını ifade etti. 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızıltepe, belediyesi, girişine, polis, kontrol, noktası, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı