Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 22:37
 
Kızıltepe’de 4 Okul Kantininde Tarihi Geçmiş Ürünler Ele Geçirildi
​Mardin Kızıltepe Belediyesi Zabıta ekipleri yaptıkları okul denetimlerinde tarihi geçmiş ürün satan kantin işletmecilerine cezai işlem uyguladı.
ASAYİŞ Haberi
Kızıltepe’de 4 Okul Kantininde Tarihi Geçmiş Ürünler Ele Geçirildi

Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, 4 günde 26 kantini denetledi. 4 kantinde tarihi geçmiş ürünlere el koyan ekipler, kantin işletmecilerine de cezai işlem uyguladı.

Konuyla ilgili Belediyeden yapılan açıklamada zabıta ekiplerinin öğrencilerin daha sağlıklı şartlarda öğrenimlerini sürdürmeleri için okul kantinlerini denetlemeye devam ettikleri belirtildi.

Açıklamada, "Okulların açılmasıyla birlikte okul kantinlerini denetlemeye başlayan zabıta ekipleri denetimlere periyodik aralıklarla sürdürüyor. Dört günde 26 okul kantinini denetleyen ekipler ilçedeki bütün okulların kantinleri denetimden geçirecekler.  Öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenebilmeleri için yapılan denetimlerde;  okul kantinlerinin mevzuata uygun çalıştırılması için işletmecilere uyarılarda bulunuldu. Okul kantinlerinde bulunan gıda maddelerini tek tek inceleyen zabıta ekipleri hijyen, gıda maddesi ürünlerinin hazırlanması, çalışma ortamı, ürünlerin fiyat etiketleri, çöp kovaları, gıda ürünlerinin son kullanma tarihi gibi birçok konuda denetimlerini gerçekleştiriyor. Bunun dışında gıda maddelerini üreten kişilerin kılık kıyafetleri de denetlenmektedir. Ekipler genel temizlik ve sağlıklı gıda maddesi satışı konusunda yapılan denetimler kapsamında, okul kantini işletmecilerine uyulması gereken kurallar hakkında da bilgiler verdi. Mevzuata göre denetimler yapılıp kurallarına uymayan kantin sahiplerine eksiklikleri ile ilgili tutanak düzenlenip, gerekli uyarılar yapıldı. Yapılan denetimlerde hijyen eksikliği ve son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin öğrencilere satılması gerekçesiyle 4 okul kantinine cezai işlem uygulandı." denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızıltepe’de, 4, Okul, Kantininde, Tarihi, Geçmiş, Ürünler, Ele, Geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı