Haber Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 21:10
 
Kızıltepe'de açılan Barış Derneği bölgede aktif rol alacak
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Barış Derneği açıldı. Dernek Mardin ve bölgede yaşanılan husumetleri sonlandırmak için aktif rol alacağı kadar Dünya insanlığına da hitap edeceğini anlatan Barış Derneği Genel Başkanı Cemil Aydoğan, “İnşallah demokrat insanların desteğiyle ve barışı sevenlerin desteği ile coğrafyamızdaki bu kanı ortadan kaldıracağız.” dedi.
GÜNDEM Haberi
Kızıltepe'de açılan Barış Derneği bölgede aktif rol alacak

Kızıltepe ilçesinde kısa bir süre önce kurulan derneğin açılış töreni Kızıltepe Hububatçılar Derneği konferans salonunda gerçekleşti. Programa Mardin Vali Yardımcısı Osman Demir, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Aydın Yücedağ, HÜDA PAR İlçe Başkanı Abdullah Kavan, Kızıltepe Gazeteciler Derneği Başkanı Faraç Çobanoğlu, din alimleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi katıldı. Derneğin genel başkan yardımcısı Mehmet Şerif Öter, derneğin kurucu üyelerinin  öz geçmişlerini okudu. Programda yapılan konuşmalarda Barış Derneği’nin bölgede olduğu kadar ülke içinde de barış adına aktif rol alacağı belirtildi. Katılımcılar bölgenin huzura ihtiyaç duyduğu bir dönemde derneğin açılmasından memnun kaldıklarını ifade ettiler.

 

Barışı hakim kılacağız

Program sonunda gazetecilere konuşan Barış Aktivisti Cemil Aydoğan, “Açılışını yaptığımız bu Barış Derneği Mardin ve bölge için, Türkiye için, Ortadoğu ve evrensel insanlığa hitap edecek. Daha önce kendimce insanlık namına, insan hakları için barış mücadelemi verdi. İnşallah demokrat insanların desteğiyle ve barışı sevenlerin desteği ile coğrafyamızdaki bu kanı ortadan kaldıracağız. Bölgemizde barışı hakim kılacağız inşallah.” diye konuştu.

 

Huzura hepimizin ihtiyacı var

Derneğin genel başkan yardımcısı Mehmet Şerif Öter ise her kesimin desteğine ihtiyaç duyduklarını kaydetti Öter, “Bütün siyasi parti temsilcilerini, sivil toplum kuruluşu yetkilerini, dün alimlerini ve her kesimi davet ettik. Amacımız mahalleden tutun Türkiye ve yurtdışı da dahil  sözümüzün geçtiği her yerde kardeşlik, barış ve birlik için bu yola çıktık. İnanıyorum ki bu yolda bize herkes destek verecek. Bu ticari bir iş değil. Barış hepimiz için lazımdır. Huzura hepimizin ihtiyacı var. Herkesin desteğini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızıltepe'de, açılan, Barış, Derneği, bölgede, aktif, rol, alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı