Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 10:18
 
Kızıltepe'de hindi sezonu açıldı
Yıl başı sofralarının vazgeçilmezi hindi Kızıltepe'de bazı noktalarda görücüye çıktı. İlçe de satışı yapılan hindiler yoğun ilgi görürken 16 kiloluk hindilerin tanesi 220 liradan alıcı buluyor.
GÜNCEL Haberi
Kızıltepe'de hindi sezonu açıldı

Kızıltepe'de aylar öncesinden alınan civcivler  yetiştirildi ve büyüdü.  Olgunlaşan hindiler Kızıltepe'de çarşıda pazarda satışa sunulmaya başlanıldı.  Hindilerin teki  15- 16 kilo geliyor.  Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar da hindilere yoğun ilgi gösteriyor.

 

Hindi üreticileri de  hindi fiyatlarının 200 ile 220 TL olduğunu söylüyor. Büyük bir zahmetle aylardır hindileri yetiştirdiklerini söyleyen üreticiler, satışların yılbaşına yakın zamanda daha da çok arttığını belirtti.

 

Hindileri satın almaya gelen vatandaşlar fiyatların yüksek olmasından yakınıyor. Lokantası için hindi almaya gelen Nimet Ölçer, "Kırmızı fiyatları yüksek olduğu için hindiye daha çok rağbet olduğunu belirtti. Ölçer, "Biz de lokantacıyız siparişlerimiz oluyor. Üreticilerimiz ile sıkı bir pazarlık yapıyoruz. İnşallah bize indirim yapar. Ama bu sene çok pahalı. Bakalım alabilirsek alacağız." dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızıltepe'de, hindi, sezonu, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı