Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 16:01
 
Kızıltepe’de Kızılay faaliyetleri sürüyor
Kızıltepe ilçesinde vatandaşlar Kızılay çadırına gelerek kan bağışında bulunuyor.
SAĞLIK Haberi
Kızıltepe’de Kızılay faaliyetleri sürüyor

İlçe Müftülük binası önünde kurulan Kızılay Çadırı saat 11:00 ile akşam 18:00 kadar devam eden kan bağışı yarın akşam 18:00 da sona erecek. Kızılay Mardin Kızıltepe Şubesi Başkanı Mehmet Timurağaoğlu yaptığı açıklamada hayat kurtarmak için herkesi kan vermeye davet ettiklerini söyledi.

 

Bir kan ünitesinin 3 hayat kurtardığını kaydeden Timurağaoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Bu bilinçte insanlarımızı Kızıltepe halkımızı kan vermeye davet ediyoruz. Kızıltepe’de ilgi çok iyi duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.  İnşallah Kızıltepe’de geçici değil kalıcı bir kan merkezi kurulur. Kızılay Kızıltepe şubesi olarak yeni açıldık. İnşallah eksiklikleri aksaklıkları en kısa sürede atlatmış olacağız.”

 

Bundan sonra Kızılay olarak 2030 vizyonunda  hedeflemiş olduğumuz birinci maddemiz olan 2030 yılına kadar fakir ve muhtaç insanlar kalmamasını hedelediklerini ifade eden Timurağaoğlu, “İnsanlarımızın daha sağlıklı bir yaşama sahip olması için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Aynı zamanda afet ve acil kurtarma durumlarda da yardımlar verdik ve bundan sonra da duyarlıyız. Birde çevre bilinci hedeflenmiştir ve nitelikli eğitime önem veriyoruz. Nitelikli eğitimde de insanlarımıza gençlerimize el uzatacağız. Başarılı çocuklarımıza inşallah burs vermeye başlayacağız. Bunun yanında diğer bütün imkan ve olanakları halkımıza sefer etmeyi hedeflemekteyiz.” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızıltepe’de, Kızılay, faaliyetleri, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı