Haber Detayı
08 Aralık 2018 - Cumartesi 16:01
 
Kızıltepe Gençlik Merkezinin çamurla imtihanı
Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kızıltepe Gençlik Merkezinin çamurlu yolu tepkiye neden oluyor. Yağan yağmurla birlikte araçlar bile avludaki yoldan geçmekte zorluk çekiyor.
GÜNCEL Haberi
Kızıltepe Gençlik Merkezinin çamurla imtihanı

Kızıltepe Gençlik Merkezi ilçede 10 binlerce çocuğa hizmet veriyor. Haftanın 7 günü gençler merkezde bir çok sosyal faaliyetten yararlanıyor. Ancak merkezin avlusunun içerisinde bulunan yol senelerdir asfaltlanmıyor. Merkeze gelen çocuklar çamur ve yağmur suyu birikintilerinden dolayı oldukça zorlanıyor. Futbol oynamak isteyen çocuklar çamurlu alandan yürüyerek stada gidebiliyor. Kurum çalışanları ve çocuklar bu duruma tepki gösteriyor. Çocukların ayakkabılarına bulaşan çamur merkezin içerisine de batırıyor. Çamur ve su birikintisi merkeze de kötü bir görünüm veriyor.

 

Gençlik merkezinin faaliyetlerinden yararlanan ve ismini vermek istemeyen bir genç, sorumluların bu hallerini görmek istediğini söyledi. Genç, “Burası 10 bin üyesi olan bir gençlik merkezi ama halimizi görüyorsunuz. Binanın hemen girişinin bu halini yetkililer göremiyor mu? Hocalarımız bizimle ilgileniyor. Burada vaktimizi güzel bir şekilde geçiriyoruz ama bu çamur deryası bizi üzüyor. Lütfen yetkililer bu sesimizi duysun.” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızıltepe, Gençlik, Merkezinin, çamurla, imtihanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı