Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 12:29
 
Kızıltepe’nin gönül elçileri evde börek yapıp yaşlılara götürüyor
Kızıltepe İlçesinde Gönül Elçileri ekibi evlerinde hazırladıkları başta ve börekleri korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara ulaştırıyor.
YAŞAM Haberi
Kızıltepe’nin gönül elçileri evde börek yapıp yaşlılara götürüyor

Kızıltepe İlçesinde Gönül Elçileri ekibi evlerinde  hazırladıkları başta ve börekleri  korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara ulaştırıyor. 

Korona virüs tedbirleri kapsamında, içişleri bakanlığınca yayınlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi doğrultusunda, Kızıltepe’de Vefa Sosyal Destek Grubu   65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılarken, Kızıltepe Gönül Elçileri ekibi de evlerinde yaptıkları pasta ve börekleri paketleyerek yaşlılara ulaştırdı.

Kaymakamın eşi pasta yapıp yaşlılara gönderdi

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın eşi Dilek Çam da evde yaptığı pastaları paketleyerek ilçedeki yaşlılara gönderdi. Çektiği video ile  Evde kal Türkiye çağrısına destek veren Dilek Çam, “Bizler evimizdeyiz. Evlerinden çıkamayan yaşlılarımızın yanındayız. Evinde kal Kızıltepe” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızıltepe’nin, gönül, elçileri, evde, börek, yapıp, yaşlılara, götürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı