Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 12:41
 
Kızıltepe´nin kadın girişimcisi Almanya´dan sipariş alıyor
Kızıltepe İlçesinde yaşayan 25 yaşındaki İlknur Taşkan Tan, 10 yıl önce babasının yanında başladığı nakış işini teknolojiyle buluşturdu.
EKONOMİ Haberi
Kızıltepe´nin kadın girişimcisi Almanya´dan sipariş alıyor

Kızıltepeli 25 yaşındaki  1 çocuk annesi İlknur Taşkan Tan, 10 yıl önce babasının yanında dikiş nakış işine başladı. İş insanı Taşkan Tan, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak  bilgisayarlı dikiş makinesi ile bilgisayar ortamında çizdiği figürleri müşterinin istediği ürünler üzerine işliyor.

 

Babasının yanında Sevilen Makine’de çalıştığını vurgulayan iş insanı Taşkan Tan,  “Yaklaşık 10 yıldır babamın yanında çalışıyorum. 5 yıldır evliyim, evlendikten sonra da babamın yanında çalışmaya devam ettim. Geçimimi buradan sağlıyorum. Bilgisayar üzerinde şahmeran çizimlerini yapıyorum, çizimimi flaş bellekle dikiş makinesine aktarıyorum. İstediğiniz deseni makine çıkarıyor. Daha önce elle yapıyorduk gözümüz ağrıyordu. Teknoloji gelişti artık ürünler çabuk ve daha güzel çıkıyor. ” açıklamasını yaptı.

 

Kafe gibi iş yerlerine istenilen logoyu ürünlerin üzerine de işleyen girişimci kadın  Almanya’dan sipariş aldığını ifade etti. Taşkan Tan, “Halk eğitim merkezlerine, çevre illere, Kaymakamlığa, belediyeye bağlı kurumlara çizdiğimiz desenleri veriyoruz. İsteyen kadınlar evde de bu işi makine yardımıyla yapabilir. Kadınlar geçimlerini evde sağlayabilir. Yaptığımız desenleri yurtdışına da gönderiyoruz. Çiziğimiz deseni kabul eden müşterilerimiz tişörtlerinin üzerine işleyerek Almanya’ya da gönderiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızıltepe´nin, kadın, girişimcisi, Almanya´dan, sipariş, alıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı