Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 07:48
 
Kızıltepe yaz futbol kursu başladı
Kızıltepe Belediyesi Spor Kulübü’nün geleneksel hale getirdiği Yaz Futbol Kursu 300’e yakın çocuğun katılımıyla başladı.
SPOR Haberi
Kızıltepe yaz futbol kursu başladı

Kızıltepe Belediyesi Spor Kulübü’nün organize ettiği Yaz Futbol Kursu ücretsiz eğitmenlerle 300’e yakın çocuğun katılımıyla başladı. Çocukların yaz tatillerini hem eğlenceli geçirmelerini hem de verdiği sportif ve değerler eğitimiyle çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini destekleyecek olan Yaz Futbol Kursu’nda uzman eğitimcilerin verdikleri sportif eğitimlerin yanı sıra çocukların kendilerine olan güvenini artırmaya yönelik çalışmalara da imza atılması planlanıyor.

Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Zeyni İpek, Kızıltepe Futbol Spor Kulübü Başkanı Metin Aslan ve Belediye Meclis Üyeleri, Yaz Futbol Kursu’na katılan çocukları ziyaret etti. Eş Başkan İpek ve Meclis Üyeleri, kurslara katılan çocuklara Kızıltepe Belediyesi isminin yer aldığı formalar dağıttı. Eş Başkan İpek, burada yaptığı kısa konuşmada, Yaz Futbol Kurslarının 07 ile 05 yaş gruplarını kapsadığını belirterek, futbol kursuna yoğun bir katılım sağlandığını ve bu durumun kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. İpek, şöyle devam etti: “Geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimizin, daha güzel yarınlara hazırlanabilmesi adına sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yapıyoruz. Sağlıklı bir gelecek için spor önemli olduğunu biliyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarla bu güzellikleri yaşamak mümkün. Çocukların tümü çok neşeli ve heyecanlılar. Bizlerde bu heyecana ortak olmaya çalıştık. Çocuklarımızın gelişimi için her türlü desteği vermeye hazırız.”

Forma dağıtımından sonra eğitmenler, kurslara katılan çocuklara futbol eğitimini vermeye başladı.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızıltepe, yaz, futbol, kursu, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı