Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 11:34
 
Kızıltepeli atlet 4 yılda 50 madalya ve 2 kupa kazandı
Kızıltepeli Umut Temel, atletizm sayesinde madde bağımlılığından kurtuldu, şimdi başarıdan başarıya koşuyor. Temel 4 yılda 50 madalya ve 2 kupa kazandı. İzmir’deki yıldız erkekler yarışmasında Türkiye ikincisi olarak milli takıma tekrar seçilen genç atlet 20 Nisan’da Balkan Şampiyonasında ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak istiyor.
SPOR Haberi
Kızıltepeli atlet  4 yılda 50 madalya ve 2 kupa kazandı

Kızıltepe Mezopotamya Mahallesi’nde yaşayan 18 yaşındaki  milli atlet Umut Temel çevresindeki arkadaşları  sebebiyle bağımlılık yapan uyuşturucu madde ballyi kullanmaya başladı. Madde bağımlılığından kurtulmak için atletizme başlayan Umut Temel elde ettiği başarılarla mili takıma kadar yükseldi. 2014 yılında başladığı atletizmle kötü alışkanlıklardan da kurtulan Temel başarıdan başarıya koşuyor. 

 

Milli atlet Umut Temel, “Arkadaşların yanındayken ben de alıştım madde kullanmaya. Ondan sonra işte benim bazı arkadaşlarım da sporcuydu. Arkadaşlarım spor yaparken benim de hevesim vardı. O zaman ben okuldan çıkarken ayakkabı boyacılığı yapıyordum. Bizim imkanlarımız olmadığı için işte spor yapamıyordum. Okuldan çıkarken eve para getirmek için çalışıyordum.  İşte bir gün arkadaşlarla spora gittik, stada gittik.” dedi.

 

Temel sözlerini şöyle sürdürdü:  “4 yıldır spor yapıyorum. 2 defa Balkan şampiyonu oldum. Türkiye rekortmenini oldum.  Türkiye 2’incili oldum. Balkanda şampiyon oldum zaten. İstanbul’da Türkiye şampiyonasında 3 bin metrede Türkiye rekorunu kırdım.  4 yıl içerisinde 50 madalya 2 tane kupa aldım. En son başarım; İzmir’de yapılan yarışmada Balkan seçmesinde Türkiye ikincisi oldum. Milli takıma yine seçildim. Şimdi Yunanistan’da yarış yapılacak. Orada bayrağımı dalgalandırabilmek için elimden geleni yapacağım. Hedefim orada 1. Olmak, istiklal marşımızı okutmak.”

 

Milli atletin annesi Hatice Temel oğlu ile gurur duyuyor. Anne Temel, “Allah Halil İbrahim Erkan hocamızdan razı olsun. Onun sayesinde oğlum milli bir sporcu oldu. Maddi durumumuz iyi olmadığı için zorluklarla oğluma baktım. Şimdi onun bu başarısını görünce gururlanıyorum. İnşallah oğlum bu yarışa da gidecek ve Türkiye bayrağını dalgalandıracak inşallah. Orda istiklal marşını okuyacak.” açıklamasını yatı.

Temel Yunanistan’da 20 Nisanda yapılacak olan Balkan şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızıltepeli, atlet, , 4, yılda, 50, madalya, ve, 2, kupa, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı