Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 13:30
 
Mardin’de E-Belediye Bilgi Sistemi anlatıldı
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan teknolojik ve yazılımsal çalışmaların başarıyla devam ettiğini kaydederken, “Büyükşehir Belediyemiz e-belediye bilgi sistemine geçerek, yerelden genele işlerin daha kolayca sürmesini sağlayacak” dedi.
GÜNCEL Haberi
Mardin’de E-Belediye Bilgi Sistemi anlatıldı

Mardin İçişleri bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan e-belediye bilgi sistemi konusunda eğitimlere ev sahipliği yapılıyor. Bu bağlamda bir otelde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu, 33 il ve ilçenin belediye başkanları ve personeli katıldı.
Başarılı çalışmalar

Toplantının açılış konuşmasını Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman yaptı. “Bakanlığımız teknolojik anlamda başarılı çalışmalara imza atmaktadır” diyen Yaman, “Bugün ilimizde vatandaşlarımızın ve kurumların hayatlarını kolaylaştıracak bir uygulamanın bilgilendirme toplantısını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığımız vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak ve çağın gerekliliklerini göz önünde tutan çalışmalar yapıyor. Daha önce kurulan ve başarıyla sürdürülen MERNİS bu konuda sadece ülkemizde değil dünyaya örnek teşkil etmiştir. Aynı şekilde e-belediye sistemi de bizlere ve vatandaşlarımıza önemli kolaylıklar sağlayacaktır” ifadesini kullandı.
Kolaylık sağlayacak

Daha sonra bir konuşma yapan İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu ise, “Sistemi kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz. Daha önce farklı illerde bu konuyla ilgili toplantılarımızı yaptık. Bugün Mardin’de anlatacağımız çalışma belediyecilik hizmetlerini kolaylaştırmakla beraber vatandaşlarımız için de olumlu olacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Mardin’de, E-Belediye, Bilgi, Sistemi, anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı