Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 12:02
 
Mardin’de Özel Güvenlikçilere Eğitim
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla başlatılan proje çerçevesinde, polis başmüfettişleri Mardin’deki özel güvenlik görevlilerine eğitim vermeye başladı.
GÜNCEL Haberi
Mardin’de Özel Güvenlikçilere Eğitim

İçişleri BakanıBakan Soylu'nun talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının koordinasyonunda, güvenlik hizmetlerindeki kalitenin artırılması amacıyla başlatılan proje çerçevesinde, Mardin Artuklu Üniversitesi Vali Koçaklar Konferans Salonunda özel güvenlik görevlilerine eğitim verilmeye başlandı. Bugün başlayan ve 6 Ocak’ta sona erecek eğitimlerde, özel güvenlik görevlilerinin bilgi, beceri ve tecrübe kazanması amacıyla etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler, aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku dersleri hakkında eğitim verilecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, özel güvenlikçilere hitaben yaptığı konuşmasında, “Yaklaşık 1 buçuk yıldır Mardin Emniyet Müdürü olarak görev yapmaktayım. Bu süre zarfında bir amir olarak birçok özel güvenlikçiyle farklı etkinliklerde alınan tedbirlerde beraber görev yaptık. Siz özel güvenlik çalışanlarını polis ve mahalle bekçilerinden genel anlamıyla ayırmıyoruz. Bizler sizi hep bir yardımcı, destek kuvveti olarak görüyoruz. Özel güvenlik teşkilatı çok önem verdiğimiz bir teşkilattır.” dedi.

Konuşmasının devamında vatandaşların ve güvenlik güçlerinin birlik ve beraberliğinin önemine değinen Onar, “FETÖ terör örgütünün ülkemize neler yaptığını hep birlikte gördük. Masum insanları şehit ettiler. Onlar hep aklını kiraya veren insanlardır. Devletimiz tek. Başka gideceğimiz yerimiz yok. Suriye’yi hepimiz görüyoruz darmadağın oldular. Türkiye’ye geldiler. Biz nereye gideceğiz? Gidecek yerimiz yok. Bu topraklar bizim vatanımız ayrılık-gayrılık yok hepimizi biriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi tek vatan. Dolayısıyla bunların hepsini yapmak için kol kola girip Fetüsünden tutun DHCKP’sine PKK’sına, DEAŞ’ine kadar bütün terör örgütü ve her türlü suç odağıyla mücadele ediyoruz. Şehitler veriyoruz. Eğer sokakta,  Vali Ozan Caddesinde, Nusaybin’de, Akursu’da, Mazıdağı’nda, Kızıltepe’de, Savur’da, Yeşilli’de, Derik’te, Ömerli’de ve bu vatanın şehir ile mahallelerinde rahat dolaşabiliyorsak bu vatandaşımızın, güvenlik güçlerimizin, hepimizin birlik ve beraberlik içerisinde verdiğimiz mücadele ile yapılıyor. Aynı şekilde hep bir arada olmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen operasyonlarla terör örgütü PKK'ya son yılların en büyük darbesinin vurulduğunun altını çizen Onar, “17-25 Aralık, Gezi Olayları ve 15 Temmuz darbe girişimi gibi hukuksuzluklara ve darbe girişimine karşı birlik ve berberlik sayesinde dimdik ayakta kaldık. Yıllardır devam eden kardeşi kardeşe kırdıran bu terör bitecek. Son bir yıldır Mardin'de terör örgütü PKK'ya son yılların en büyük darbesini vurduk. Bu minvalde devam edeceğiz, kararlıyız. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, İçişleri Bakanımız, valimiz, vatandaşlarımız sonuna kadar destek veriyor, Allah razı olsun. Hep beraber bu insanımızı kıran, çoluğu çocuğu katleden canilere, aklını kiraya veren başkaların yönettiği bu cinayet şebekesine dur diyelim. O yüzden hepimizin birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Uyuşturucu tacirlerine, satıcılarına, torbacılarına aman yok. Uyuşturucu ile mücadelede de desteklerinizi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardin’de, Özel, Güvenlikçilere, Eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı