Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 18:20
 
Mardin’de yolu kapanan 3 ilçede 25 hasta hastaneye ulaştırıldı
Mardin'de dünden beri etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. 80 kırsal mahallede kardan dolayı yollar kapandı. 25 hasta, sağlık ekiplerinin çalışmasıyla hastaneye yetiştirildi.
GÜNDEM Haberi
Mardin’de yolu kapanan 3 ilçede 25 hasta hastaneye ulaştırıldı

Mardin'de dünden beri etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. 80 kırsal mahallede kardan dolayı yollar kapandı.  25 hasta, sağlık ekiplerinin çalışmasıyla hastaneye yetiştirildi.

 

Mardin’in bir çok ilçesinde dün etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle sürücüler, karla kaplı yollarda ilerlemekte zorlandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yollarda kar temizleme çalışması yürüttü. Kar yağışı sonucu yolu ulaşıma kapanan 80 kırsal mahallenin yolunun açılması için ekiplerin çalışması devam ediyor.

Sağlık görevlilerinin zorlu kar mücadelesi

112 Acil Sağlık ekipleri de kar yağışının yol açtığı olumsuzluklara rağmen sağlık hizmetlerini aksatmadan çalışmalarını sürdürdü. Savur, Ömerli ve Mazıdağı ilçelerinde kar paletli ambulans, UMKE ve AFAD araçlarıyla 25 hasta, hastanelere yetiştirildi.  Mazıdağı ilçesinin Yukarıocak Mahallesinde yaşayan 69 yaşındaki Abdulkerim Alakuş, 112 çağrı merkezini arayarak genel durum bozukluğu ile romatizmal rahatsızlığı olduğu için yardım istedi. UMKE ve AFAD ulaşım şartlarını yaklaşık 1 saatte sağlayarak, Alakuş'u Mardin Devlet Hastanesine yetiştirdi. Öte yandan  diyaliz hastaları evlerinden alınarak ilgili hastanelere nakledildi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Mardin’de, yolu, kapanan, 3, ilçede, 25, hasta, hastaneye, ulaştırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı