Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 09:30
 
Mardin Devlet Hastanesi’nde ilk defa kornea nakli ameliyatı yapıldı
Mardin Devlet Hastanesi Göz Polikliniğinde 74 yaşındaki Sadika Demir ve başvuran 62 yaşındaki Fatih Kaya’ya kornea nakli yapıldı. Yeniden daha sağlıklı görebilmenin mutluluğunu yaşayan Kaya ve Demir, operasyonu gerçekleştiren doktorlara teşekkür etti.
- Haberi
Mardin Devlet Hastanesi’nde ilk defa kornea nakli ameliyatı yapıldı

Mardin Devlet Hastanesi Göz Polikliniğine görmede azalma ve enfeksiyon şikayetiyle başvuran 74 yaşındaki Sadika Demir ve görmede azalma şikayeti ile başvuran 62 yaşındaki Fatih Kaya adlı hastalar, yapılan tetkiklerden sonra ameliyat edilmek üzere servise yatırıldılar. Göz Hastalıkları Uzmanları Dr. Oğuz Çelik ve Dr. Sevim Ayça Seyyar  tarafından yapılan ameliyat ile Mardin Devlet Hastanesinde ilk kez bir hastaya kornea nakli yapıldı. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen operasyonda hastalar daha sağlıklı görebilmenin mutluluğunu yaşadı.

 

Sağlıkta büyük değişim ve dönüşüm yaşanılıyor

 

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, son yıllarda sağlıkta büyük değişim ve dönüşümlerin yaşandığını belirtti. Sağlık hizmetlerinin vatandaşlara daha kaliteli sunulduğunu aktaran Yavuz, “Göreve başladığımızdan beri hastanelerimizin olanaklarını arttırmaya yönelik çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Hastalarımıza daha kaliteli bir hizmet sunmak en büyük amacımızdır. Bu doğrultuda beni hiç yalnız bırakmayan müdürlüğümüzün başkanlarına ve bu yükün en büyük sorumluluğunu sırtlayan hastane başhekimi ve başhekim yardımcıları ile görev yapan uzman doktorlarımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Hastanemizin imkanlarının artmasıyla daha önce yapılamayan nice tedavi ve ameliyatlarımız gerçekleşmektedir. İlk kez yapılmaya başlanan kornea nakli ameliyatında emeği geçen tüm uzman hekim, hemşire, teknisyen ve personellerimize teşekkür ediyorum. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

 

Sağlıklı görebilmenin mutluluğunu yaşadılar

 

Yeniden daha sağlıklı görebilmenin mutluluğunu yaşayacak hastalar ise “Uzun yıllar sonra yeniden her şeyi tam ve net göreceğimiz için çok mutluyuz. Hastanemizdeki doktorlarımızdan Allah razı olsun. Bu ameliyatı kendi memleketimizde hiçbir sıkıntı yaşamadan olduğumuz için gururlu ve sevinçliyiz. Allah devletimizin ve çalışanlarımızın yar ve yardımcısı olsun.” ifadelerini kullandılar.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Mardin, Devlet, Hastanesi’nde, ilk, defa, kornea, nakli, ameliyatı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı