Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 11:47
 
Mardinli atletten Almanya’da büyük başarı
Almanya'nın Başkenti Berlin'de düzenlenen BMW Berlin Maratonu’nda Mardin Büyükşehir Başakspor atleti Ercan Aslan rüzgarı esti. Aslan elde ettiği derece ile tüm zamanların en iyi 2’inci Türk sporcu ünvanını aldı.
SPOR Haberi
Mardinli atletten Almanya’da büyük başarı

Mardin Büyükşehir Başakspor Atletizm takımının sporcusu Ercan Aslan, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Berlin Maratonun'da adeta rüzgar estirdi. Sarı lacivertli kulübün sporcusu Ercan Aslan,  2 Saat 12 dakika 41 saniyelik derecesiyle Türk sporcular içerisinde tüm zamanların en iyi 2. derecesini elde etti. BMW Berlin Maratonunda yağmurlu bir havada koşan Mardinli atlet Aslan’ın başarısı Mardin’de büyük bir sevinçle karşılandı.

 

Mardin Büyükşehir Başakspor’da sporcularının başarısı sosyal medya hesabında paylaşarak Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kulübün twitter  hesabından şu açıklama yapıldı: “Mardin Büyükşehir Başakspor Atletizm Takımımızın Sporcusu Ercan Aslan,Almanya'nın Başkenti Berlin'de düzenlenen Berlin Maratonun'da 2 Saat 12 Dakika 41 Saniyelik Derecesiyle Türk Sporcular içerisinde tüm zamanların en iyi 2. derecesini elde etti. Almanya'nın Başkenti Berlin'de düzenlenen BMW Berlin Maratonunda elde ettiği dereceyle tüm zamanların en iyi 2. Türk Sporcu ünvanını kazanan sporcumuz Ercan Aslan'a vermiş olduğu desteklerden dolayı, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Mardinli, atletten, Almanya’da, büyük, başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı