Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 21:47
 
Mardinli hayırseverden üniversiteye kız öğrenci yurdu
​Mardin Artuklu Üniversitesi İslami İlimler Fakültesine bağlı 200 kişilik Kız Öğrenci Yurdu, tam donanımlı binasıyla hizmete açıldı.
GÜNCEL Haberi
Mardinli hayırseverden üniversiteye kız öğrenci yurdu

Yıllar önce işçi olarak gittiği Almanya’da ikamet eden Mardinli hayırsever Servet İncioğlu tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde hizmet vermek üzere 2016 yılında temeli atılarak 3 milyon liraya mal olan İslami İlimler Fakültesine bağlı “Kız Öğrenci Yurdu”, 2017-2018 akademik öğretim yılı itibariyle hizmet vermeye başladı.

Otel konforunda hizmet sunumunun yapıldığı ve üniversite yerleşkesinin 4 bin 500 metrekarelik alanı üzerine inşa edilen Servet İncioğlu Kız Öğrenci Yurdu’nda; 24 saat sıcak su, ücretsiz internet gibi hizmetler sunulurken, odaların tamamında buzdolabı ve televizyon bulunuyor.

Tamamen güneş alan odalarıyla ev sıcaklığını aratmayacak şekilde en kaliteli malzemelerle tefrişatının yapıldığı Servet İncioğlu Kız Öğrenci Yurdu’nda idari ofislerin yanı sıra, mescid, misafir odası, 2 adet engelli öğrenci odası, kantin, yemek salonu, teras ve kafeterya yer alıyor.

Mardinli hayırsever işadamı Servet İncioğlu’nun, üniversite bünyesinde eğitim gören kız öğrencileri sahiplenerek onlara barınma olanağı sağlamak amacıyla bu anlamlı bağışı yaptığını belirterek teşekkür eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, şunları söyledi:

“Evlatlarımızın faydalı bireyler olarak yetişmelerini temin etmek ve insanlığa hizmet edebilecek konuma getirme yolundaki duyarlılıktan hareketle,  kız öğrencilerimizin ve velilerinin mutlak faydasına olan bu bağıştan ötürü değerli hemşerimizi canı gönülden kutluyorum.”

Aile ortamını aratmayan bir yerleşke düzeninde öğrencilerin rahat bir ortamda ders çalışmalarını sürdürebilmeleri için her katta etüt salonu bulunduğunu bilgisini veren Ağırakça, yurt çevre düzenlenmesinin yapıldığını aktardı.

Ağırakça, “Yıllarca ülkesinden ve Mardin’den uzak yabancı bir ülkede; gece gündüz çalışarak alın teriyle kazandığının bir kısmını doğduğu şehre olan vefa duygusunun bir ifadesi olarak öylesine hayırlı bir iş için bağışta bulunan hayırsever hemşerimizin diğer bütün hemşerilerimize ve hayırseverlerimize de örnek olmasını diliyorum.” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardinli, hayırseverden, üniversiteye, kız, öğrenci, yurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı