Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 15:03
 
MAÜ'den Mesleki Teknik Eğitim Paneli
Mardin Artuklu Üniversitesi ile Dicle Kalkınma Ajansı İşbirliği ile düzenlenen “Mesleki Teknik Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu panel gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
MAÜ'den Mesleki Teknik Eğitim Paneli

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’ın açılış konuşmasını yaptığı Panele; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Dicle Üniversitesi Kalite Geliştirme Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Bayındır, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Geliştirme Dairesi Eğitim Şube Müdürü Elif Savaş Kaplan ve Mardin OSB Müdürü Abdullah Ensari ile MAÜ Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve öğretim elemanları katıldı.

 Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Polat’ın yaptığı panele;

Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ‘Mesleki Teknik Eğitimin Niteliğin Arttırılmasında Teorik Bilginin Yanında Uygulamaya Dönük Çalışmalara Yer Verilmesi’, Prof. Dr. Hasan Bayındır ‘Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofislerinin Üniversiteler  ve Mesleki Teknik Eğitim Açısından Önemi ve Yeri’, Elif Savaş Kaplan ‘Dijitalleşmenin Mesleklerin Geleceğine Olan Etkisi Üzerinde Yapılan Çalışmalar’ ve  Abdullah Ensari ‘Mardin OSB ve Mesleki Teknik Eğitime Olan İhtiyaç’ konularını ele alarak  önemli açıklamalarda bulundular.

Program sonunda MAÜ Rektörü İbrahim Özcoşar katılımcılara plâket takdim etti.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: MAÜ'den, Mesleki, Teknik, Eğitim, Paneli,
Yorumlar
Haber Yazılımı