Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 13:18
 
Mayıs ayı meclis toplantısının birinci oturumu yapıldı
Mardin Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısı birinci oturumu, Eşbaşkan Figen Altındağ'ın başkanlığında, İstasyon Mahallesi Büyükşehir Belediye Başkanlığı toplantı salonunda yapıldı. Birinci oturumda Tarih ve Turizm Komisyonu ile Kadına Yönelik Şiddet ve Bağımlılık Komisyonları kuruldu.
GÜNDEM Haberi
Mayıs ayı meclis toplantısının birinci oturumu yapıldı

Açılış ve yoklamanın ardından Nisan 2019 Meclis kararları üyelere dağıtıldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi 2018 mali yılı Bütçe Kesin Hesabı oy birliğiyle Plan Bütçe Komisyonuna bırakıldı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesinin, Birlik Tüzüğünün Birlikten ayrılma başlıklı 37. Maddesine istinaden Sağlıklı Kentler Birliği üyeliğinden ayrılmasına karar verildi.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ticari Taksiler ve Taksi Durakları Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Dair Yönetmenliği yayınlanması Ulaşım Komisyonuna bırakıldı.

 

2 yeni komisyon kuruldu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) grubunun meclise sunduğu, Tarih ve Turizm Komisyonu ile Kadına Yönelik Şiddet ve Bağımlılık Komisyonları kurulması oy birliğiyle kabul edildi.

 

Birinci oturumu sona eren meclis toplantısının gündemde ki diğer maddelerin görüşülmesi yarına bırakıldı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Mayıs, ayı, meclis, toplantısının, birinci, oturumu, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı