Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 11:10
 
Metruk evde çürümüş çocuk cesedi bulundu
Batman'da metruk bir evin içinde aylar önce öldüğü tahmin edilen çürümüş halde bir erkek çocuk cesedi bulundu.
ASAYİŞ Haberi
Metruk evde çürümüş çocuk cesedi bulundu

Batman merkezde dün bulunan ceset ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında polis, cesedin bulunduğu evin bitişiğindeki yaklaşık 10 yıldır kullanılmayan metruk bir evde aldığı kötü koku üzerine yaptığı kontrolde, bir çuvalda aylar önce öldüğü tahmin edilen çürümüş bir cesetle karşılaştı. Cesedin bir erkek çocuğu olduğu ve aylar önce öldürüldüğü iddia edildi.

Edinilen bilgilere göre, Cumhuriyet Mahallesi 1504. Sokak'ta bulunan metruk evde erkek çocuk cesedi bulundu. Dün aynı sokakta bulunan ve Afgan uyruklu olduğu tahmin edilen 50 yaşındaki kişinin cesediyle ilgili polisin yaptığı çalışmalar kapsamında gittiği evin yanında bulunan metruk evden kötü koku alınması üzerine yapılan kontrol neticesinde, bir çuvalın içinde çürümüş bir erkek ceset daha bulundu.

Polis, güvenlik şeridi oluştururken, Batman İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ile Cumhuriyet Savcısı Osman Berat Çetin, olay yerinde incelemelerde bulundu. 11 yaşlarında bir erkek cesedi olduğu belirtilen çürümüş ceset, otopsi işlemleri için çağrılan ambulansla Batman Bölge Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bugün cesedi bulunan çocuğun, dün cesedi bulunan Afganlı adamın oğlu olduğu tahmin ediliyor.

Mahalle sakinlerinden Salih Durmaz, şunları söyledi: "Dün bir ceset çıkmıştı. Bugün de 10 yıldır boş olan bir evde bir çocuk cesedi çıktı. Mahalleli olarak tedirginiz. Cesedin bulunduğu metruk evin yanında Afganlar yaşıyordu. Metruk ev de 10 yıldır boştur. Öldüğü söylenen çocuğu da birkaç defa görmüşlüğüm olmuştu. O çocuk 3 aydır gözükmüyordu, bizim de hiç aklımıza gelmiyordu."

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Metruk, evde, çürümüş, çocuk, cesedi, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı