Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 11:25
 
MTDF Başkanı Öter'den ses kaydı açıklaması
Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter “Kent AŞ´nin Müdürü ile ilgili iddia edilen taciz skandalı araştırılmalı ve gereği yapılmalı.” dedi.
GÜNDEM Haberi
MTDF Başkanı Öter'den ses kaydı açıklaması

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu (MTDF)  Başkanı Mehmet Şerif Öter  “Bazı sosyal medya ve bazı basın haber organlarında yayınlanan Mardin Kent AŞ. Müdürü olduğu söylenen Ercan Uysaler´in Mardin Büyükşehir Belediyesi Kent AŞ´ye iş başvurusunda bulunan kadına işe alma karşılığında ahlaksızca taciz ve fuhuşa zorladığı anların ses kaydı iddiaları ile ilgili gereğinin yapılması için Mardin toplumsal dayanışma federasyonu olarak yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Skandal taciz iddiasında adı geçen E. U´nun polis olması çok üzücü.  Çünkü kahraman polis teşkilatımız insanlarımızın canı, malı ve namusunu korumak için gece, gündüz demeden fedakârca çalışmakta,  gerektiğinde çekinmeden canını feda etmektedir." dedi.

 

Başkan Öter sözlerini şöyle sürdürdü: "Dinlerin ve dillerin kenti olan Mardin´imizin bu tür çirkin, kabullenemeyecek olaylarla anılması Mardin´imize büyük zarar verir. Bu skandal taciz olayı ile ilgili Mardin İl emniyet müdürlüğümüzce yapılan açıklamada taciz skandalının 31 Mart´tan sonra meydana geldiği şeklindedir.  Hangi tarihte taciz skandalı meydanı gelmişse gelsin,  Mardin´e yakışmayan bu taciz iddiasının açığa çıkarılarak suçlu ve suçluların biran önce hukuk karşısında hesap vermelerini bekliyoruz."

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: MTDF, Başkanı, Öter'den, ses, kaydı, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı