Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 10:55
 
Muhtarlarla seçim güvenlik toplantısı gerçekleştirildi
Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer başkanlığında merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Muhtarlarla seçim güvenlik toplantısı gerçekleştirildi

Toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Karabulut, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Emin Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcı Vekili Cevdet Topal ve Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda muhtarlarla seçim güvenliği hakkında konuşuldu. 

 

Toplantıda muhtarlığın cazibesinin arttığını vurgulayan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer “Seçim ile beraber sizin makamınıza başkaları talip olabilir, bizler şunu yaşamak istemiyoruz seçime giderken. Aranızda tatlı bir rekabet olacaktır elbette fakat sizlerin devlet tecrübesi var orada sağduyu koruyacak olan sizlersiniz. Muhtarlık seçimi için komşu olduğunuz, akrabalarınızla aranıza hiçbir musibet girmesin. Hiçbir makam bir köyde bir mahallede huzursuzluk yaratacak kadar kıymetli değildir. Seçim rekabetini huzursuzluk yaratacak boyutlara varmaması için elinizden geleni yapmanızı istiyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Muhtarlarla, seçim, güvenlik, toplantısı, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı