Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 14:21
 
Öğrencilerin gezi isteği geri çevrilmedi
Artuklu Belediyesi, öğrencilerin isteği üzerine kendileri için Artuklu gezisi düzenledi.
- Haberi
Öğrencilerin gezi isteği geri çevrilmedi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman'ın eşi Gülseren Yaman'ın himayesinde yürütülen "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında her hafta cuma akşamı yurt öğrencileriyle bir araya gelinip, sohbet ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda 75. Yıl Sağlık Meslek Lisesi Kız Yurduna yapılan ziyarete Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ün eşi Şeyma Öztürk de eşlik etti. Öğrencilerin; Artuklu'nun tarihi yerlerini gezme isteği üzerine, belediyenin kadın ve aile hizmetleri müdürlüğü tarafından öğrenciler için kahvaltı programı ve Mardin gezisi düzenlendi.

Gezide öğrencilere eşlik eden Şeyma Öztürk, öncelikle onlar için gerçekleştirilen kahvaltı programına katıldı. Öztürk, öğrencilerle yakından ilgilenip, kendileriyle sohbet etti.

Gezinin ilk durağı Mardin Müzesi oldu. Buradaki tarihi eserleri tanıyan öğrenciler, müze içerisindeki etkinliklere katıldılar.

Mardin Müzesi'nin ardından Kasımiye Medresesi ve Deyrulzafaran Manastırı gezildi. Öğrencilere Deyrulzafaran Manastırı'nda Şakir Öner Öztürk ve eşi Şeyma Öztürk birlikte eşlik etti. Başkan Vekili Öztürk, öğrencileri oldukça sıcak karşılayarak, kendileriyle yakından ilgilendi.

Unutamayacakları bir gün geçiren öğrenciler, Başkan Vekili Öztürk'e bu organizasyon için ve kendilerine eşlik ettikleri için teşekkür ettiler.

Öztürk, "Öğrencilerimiz, Şeyma Hanım'a Artuklu'yu gezmek istediklerini iletti. Bizler de bu isteğe kayıtsız kalmayarak, belediyemizin kadın aile hizmetleri müdürlüğüyle bu güzel günü organize ettik. Öğrencilerimiz çok mutlu oldular. Böyle organizasyonlar vesilesiyle vatandaşlarımızla bir araya gelerek daha sıkı bağlar kurmaya gayret ediyoruz. Bu sebeple ben ve eşim de kendilerine eşlik etmek istedik." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilerin, gezi, isteği, geri, çevrilmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı