Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 11:52
 
Okullar arası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması
​Mardin merkez Artuklu ilçesinde imam hatip ortaokulları arasından Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması düzenlendi.
GÜNCEL Haberi
Okullar arası Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İmam Hatip ortaokulları arası ‘Genç Sada Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması’nın ikinci etap finali Artuklu’da yapıldı.

Artuklu, Savur ve Midyat ilçelerindeki imam hatip ortaokulları öğrencilerinin katıldığı yarışma, Artuklu Abdülhamit Han imam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı.

Yarışmaya; Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Müftüsü İsmail Çiçek, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Yarışma öncesi öğrencilerin seslendirdiği ilahiler katılımcılar tarafından büyük beğeni toplarken, yarışmacı öğrenciler Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu.

Artuklu Müftüsü Mustafa Ali Işık’ın da aralarında bulunduğu jüri üyelerinin puanlamasında Savur Anadolu İmam Hatip okulundan Abdullah El Mahmut El Barhi birinci, Artuklu Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu’ndan Veysel Ertekin ikinci ve Midyat Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ahmet Yasin Yıldız üçüncü oldu.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve İl Müftüsü İsmail Çiçek, dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür belgesi ile çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okullar, arası, Kur’an-ı, Kerim’i, güzel, okuma, yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı