Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 10:22
 
Okullarda ilk gün heyecanı
Yaz tatili sona erdi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bugün başladı. Mardin’de 241 bin öğrenci için ders zili çaldı. Çocuklar kadar veliler de heyecanlıydı.
EĞİTİM Haberi
Okullarda ilk gün heyecanı

Uzun yaz tatilinin ardından öğrenciler için ders zili çaldı, minikler sınıfları doldurdu. Mardin’de 241 bin öğrenci 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına başladı. Kızıltepe 23 Nisan İlkokuluna öğrenciler ve veliler birlikte geldi. İstiklal Marşının ardından çocuklar sınıflarına koştu. İlk günün sevinci öğrencilerin gözlerinden okunuyordu. 3/C sınıfında öğretmen ve öğrenciler hasret giderdi. Öğrenciler sıralarına oturdu. Kimi öğrenciler okulun sevincinden gece uyuyamadığını dile getirdi. Yazın denize girip iyi bir tatil geçirdiklerini ifade eden minkler öğretmen ve sınıf arkadaşlarını özlediklerini dile getirdi.

 

KIZILTEPE’DE 75 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Kızıltepe ilçesinde de okulun ilk günü renkli görüntülere sahne oldu. Öğrenciler velileri ile birlikte okulun yolunu tuttu Yeni eğitim ve öğretim yılında ilçede 75 bin öğrenci okula başladı. Yaklaşık 6 bin öğrenci ilk defa okullu oldu. İlçe yaklaşık 673 bin ders kitabı ücretsiz dağıtılacak.

İlk dönem 17 Ocak, ikinci dönem ise 19 Haziran’da sona erecek.  

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Okullarda, ilk, gün, heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı